DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Van'da AK Parti seçim otobüsüne taşlı saldırı

Van'da AK Parti seçim otobüsüne taşlı saldırı

7 Yıl Önce
2015-06-01 15:37:58
Muradiye ilçesinde AK Parti'ye ait seçim otobüsü, HDP'li olduğu öne sürülen grubun taşlı saldırısına uğradı.

AK Parti Van milletvekili adayları Burhan Kayatürk ve Yakup Aladağ, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi çalışmaları kapsamında ilçeye geldi.

Esnafı ziyaret ederek, ilçe sakinlerinden destek isteyen milletvekili adayları, daha sonra AK Parti İlçe Teşkilatında partililerle buluştu.

Bu esnada HDP'li olduğu öne sürülen grup, Cumhuriyet Caddesi'ndeki AK Parti seçim bürosu önünde bekleyen seçim otobüsüne taşlarla saldırdı.

Otobüsün ön camının kırıldığı saldırının ardından grup, milletvekili adaylarının bulunduğu AK Parti İlçe Teşkilatına doğru yürüyüşe geçti.

Gerginliğin büyümesi üzerine polisin müdahale ettiği grup, HDP'li yöneticilerin de araya girmesiyle dağıldı. Gruptakiler, daha sonra ilçe merkezinde yeniden bir araya gelerek, şarkılar eşliğinde halay çekti.

AK Parti milletvekili adayları Kayatürk ve Aladağ da olayların ardından seçim çalışmaları kapsamında Çaldıran ilçesine hareket etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

erkam

hedefine ulaşamayan abd şeytani bir planla iran ın gizli durumuna vakıf olmak için müzakere adı altında işbirliği yaparak hedefine ulaşmaya çalışıyor iran ın dik durup abd nin oyunlarına kanmamak için onunla oturmamalı gizli bilgi ve belgelerini paylaşmamalı ki bu onlarda dert olsun bu derttende geberip gitsinler.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş