Valilikten operasyon yalanlaması

Ağrı Valiliği, yaptığı yazılı açıklama ile Ağrı Dağı’nda operasyon gerçekleştirildiğine dair çıkan haberleri yalanladı.

13.07.2015 09:51:49

Ağrı Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında, Doğubayazıt ilçesinde Ağrı Dağı'nda operasyon düzenlemek üzere bölgeye giden güvenlik güçleri ile operasyonu önlemek için canlı kalkan olarak bölgeye gitmek isteyen vatandaşlar arasında gerginlik çıktığı, PKK üyelerinin bunun üzerine ateş açtığı ve çatışma yaşandığına dair yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi. Olayın mahiyeti ile ilgili bilgi verilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bazı basın yayın organlarında, 'İlimiz Doğubayazıt ilçesinde Ağrı Dağı'nda operasyon düzenlemek üzere bölgeye giden güvenlik güçlerimiz ile operasyonu önlemek için canlı kalkan olarak bölgeye gitmek isteyen vatandaşlar arasında gerginlik çıktığı, PKK terör örgütü üyelerinin bunun üzerine ateş açtığı ve çatışma yaşandığına dair' gerçeği yansıtmayan haberlerin yer alması üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur. Bugün saat 16.00 sıralarında Doğubayazıt ilçesine bağlı Topçatan ve Gülyüzü köylerinde PKK terör örgütünün vatandaşları kalkan olarak kullanmak suretiyle yol kesme eylemi gerçekleştireceğine dair alınan bilgi üzerine, güvenlik güçlerimizce eylemin gerçekleştirileceği yol güzergâhında güvenlik önlemi alınmıştır. Topladıkları köylülerle birlikte söz konusu yere gelen PKK terör örgütü üyelerinin güvenlik güçlerini fark etmesi üzerine teröristler tarafından güvenlik güçlerimize ateş açılmıştır. Güvenlik güçlerimizin açılan ateşe karşılık vermesi üzerine teröristler geldikleri yöne doğru kaçmışlardır. Getirilen vatandaşlardan alınan ifadelerde; bir kısmının zorla getirildiği ve kalkan olarak kullanılmak istendiklerini beyan etmişlerdir”.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Fehmi

Terorle mücadele anlık bir iş değildir. Kimse güvenlik guclerimizin bu büyük başarısını bir kalemde silip atmaya kalkismasin. Türkiyenin sadece terorislerle mücadelesi söz konusu değildir. Bunların armasında bir haçlı ittifakı vardır. Turkiyenin gücü zamanda ve sabirda gizlidir. Bunuda hepimizin çok iyi bilmesi gerekiyor. Saygilarimla