DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Vali: Gebereceksiniz!

Uğradığı silahlı saldırıda şehit edilen geçici köy korucusu Abdulbari Gül'ün cenaze töreninde Validen çok sert sözler: Dağlarda sürüneceksiniz, gebereceksiniz.

26.05.2015 18:09:16

Erciş'te dün saat 10.40'da örgüt mensubu S.C.'nin silahlı saldırısında hayatını kaybeden geçici köy korucusu 50 yaşındaki Abdulbari Gül için Ağrı İl Jandarma Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Törende konuşan İl Jandarma Komutan Vekili Albay Bilal Güvenir, Abdulbari Gül'ün 26 Ağustos 1994'te diyadin ilçesi Atadamı köyünde geçici köy korucusu olarak göreve başladığını, görev yaptığı süre içerisinde birçok başarılı operasyonlara katılarak kahramanlık gösterdiğine işaret etti. Daha sonra Vali Musa Işın ise şunları söyledi:

DAĞLARDA SÜRÜNECEK, GEBERECEKSİNİZ

"30 yıldan fazladır bu ülkeye ihanet eden bu terör örgütü dün çok sevdiğimiz bir kardeşimizi aramızdan alarak şahadetine sebep olmuştur. Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi her zaman bu şahadet mertebesine ulaşmak için dua etmiştir. Ben burada PKK ve PKK'nın kollarına, onun sempatizanlarına seslenmek istiyorum. bugün burada şehit ettiğiniz kişi 13 çocuğunu arkada bırakarak gitti. Çok mu rahatsınız, elinize ne geçti, kime faydası oldu? Hani siz Kürtler'i savunuyordunuz? Siz 1984 yılından beri Kürtler'i öldürüyorsunuz. Siz Kürt köylerini yakarak 30, 40, 50 kişiyi öldürerek bu işe başladınız. Eğer bu ülkede Kürt sorunu varsa niye Kürtler'i öldürerek bu işe başladınız? Niye hala Kürtler'i öldürüyorsunuz? Niye Kürt çocuklarını yetim bırakıyorsunuz? Niye Kürt ailelerinin ocaklarına ateş bırakıyorsunuz? Siz kimin adına çalışıyorsunuz? Sizin Kürtler'in adına çalışmadığınızı çok iyi biliyoruz. Eğer öyle olsaydı siz Kürtler'i öldürmezdiniz. Siz dağlarda sürüneceksiniz, gebereceksiniz. Bu örgütün siyasi koluna da burada seslenmek istiyorum: Sizin bu şehit ailesine acaba söyleyebilecek bir sözünüz var mıdır? 13 yetime söyleyecek herhangi bir sözünüz var mıdır? Hani siz barışçıydınız, hani demokrattınız, hani barış güvercinleri uçuruyordunuz? Neredesiniz? Siz bu şehit ailesine ve yetimlere ne diyeceksiniz? Korucu ailesi ve çocukları bize emanettir. Onları hiçbir şekilde yalnız bırakmayacağız. Maddi ve manevi bütün şehitlerimizin yanında olacağız. Onların acısı 76 milyonun acısıdır. Kederleri 76 milyonun kederidir."

Abdulbari Gül'ün cenazesi Nurettin Atmaca Camisin kılınan namazın ardından Diyadin İlçesindeki Asri mezarlıkta toprağa verildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

fuat HAKKATAPAN

3***Hz ömere yanlış yaparsam ne yaparsınız dediğinde sahabe seni eğri kılıçlarımızla düzeltiriz demişti ve hz ömer Allaha hamdemişti.Kürtlerin bu gün eğri kılıcı yok ama oyları ver,oyuyla düzeltmeyi seçtiler …Bu gün Kürtlere hakaret eden zavallılar siz hiç ak partinin, erdoğanın hiçbir yanlışını mertçe eleştirebildiniz mi? Kısacası vicdanını dinleyen Kürtler erdoğanın ak partinin yanlış yaptığına inandı ve oyunu ondan çekti,niye anlamak istemiyorsunuz..yarın hdp yanlış yaparsa ondan da oyunu çekecektir Kürtler, buna eminim…Peki diğerleri bu kadar özgür düşünebiliyor mu!?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş