DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Vakıf Emeklilik, 13. İnsan Kaynakları Zirvesi'nde BES'i anlattı

Vakıf Emeklilik, 13. İnsan Kaynakları Zirvesi'nde BES'i anlattı

7 Yıl Önce
2015-05-27 12:34:52
Vakıf Emeklilik, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) tarafından "İnsanca' temasıyla 21-22 Mayıs 2015 tarihleri arasında Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 13. İnsan Kaynakları Zirvesi'nde Bireysel Emeklilik Sistemi'ni (BES) anlattı.

Vakıf Emeklilik açıklamasına göre, Vakıf Emeklilik, İnsan Kaynakları Zirvesi'nde kısa bir sürede bireyler ve Türkiye için faydalı bir uygulama olduğunu gösteren BES'e dikkati çekti.

Türkiye'de 12. yılına giren BES, devlet katkısı uygulamasının başlamasıyla, firmaların çalışanlarına uyguladığı "Esnek Yan Haklar" modelinde en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. İşveren çalışanı adına yan hak olarak katkı payı öderken, hem çalışanın motivasyonunu artırmayı, hem sektöründe farklılaşmayı hem de kalifiye personelinin uzun yıllar kendisiyle çalışmasını amaçlıyor. Aynı zamanda çalışan bağlılığı ve aidiyet duygusunu artırmada iyi bir fırsat olabileceğini düşünüyor.

Devletin Türkiye'deki tasarruf oranlarını artırmaya yönelik pozitif yaklaşımı ve devlet eliyle tasarrufu destekleyici ekonomi politikalarının hayata geçirilmesi BES'i destekleyen en önemli unsurlar arasında yer alıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

alia57

Ne güzel...Oruçsuzlara Ramazan sayfası...İşte dayatmak istedikleri yeni din bu...Yüz yıl önce silah zoruyla yapmak istediler, şimdi de Medya zoruyla yapmaya çalışıyorlar...Yürüyün gidin bre densizler, bu millet dini 'dinsizler'den mi öğrenecek!!!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş