DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Uzay'a gidecek ilk turist belli oldu

Elon Musk'ın kurucusu olduğu SpaceX şirketi, uzaya gidecek ilk turisti açıkladı. Uzay'a gidecek ilk tursit Japon milyarder iş insanı Yusaku Maezava.

3 Yıl Önce
2018-10-09 14:37:59

Şirketin kurucusu Elon Musk, dün gece Los Angeles'ta düzenlenen özel etkinlikte, Japon iş adamı ve davetlilerinden oluşacak kafilenin şirketin uzaya yollayacağı ilk turistler olacağını açıkladı.

Ay'ın yörüngesini kat etmeyi öngören seferin, 2023'te yapılması planlanıyor. SpaceX, prototip aşamasındaki Big Falcon Roketi ile yapılacak fırlatış için özel bir yolcu kapsülü geliştirecek.

 

MAEZAWA UZAY YOLCULUĞUNA SANATÇILARIDA DAVET EDECEK

Etkinlikte konuşan Maezawa, tüm masraflarını şahsen karşılayacağı seferde kendisine eşlik etmesi için 6 ila 8 sanatçıyı davet edeceğini belirtti. Japon iş adamı, ressam, mimar ve tasarımcılardan oluşacak grubun yolculuktan alacakları ilhamla kendi eserlerini yaratmasını istediğini ifade etti.

Maezawa, hangi sanatçıları davet edeceği hakkında bilgi vermedi. "Jean-Michel Basquiat ve Andy Warhol gibi sanatçılar, uzaya gitme şansına sahip olsaydı nasıl eserler yaratacaklarını hep merak etmişimdir" diye konuşan Maezawa, sanatçıların içindekileri uyandırarak insanlık için muazzam eserler yaratmalarına vesile olmak istediğini belirtti

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş