DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Uzanan yardım eli hapisten kurtardı

Uzanan yardım eli hapisten kurtardı

18.06.2015 15:53:31
Annesine aldığı protez parasını ödeyemediği için hapis cezası alan Edirneli Sema Urulu'ya hapse girmesine 24 saat kala Edirne Belediyesi'nden yardım eli uzandı.

Diyabet hastası annesi Hamdiye Ormancı (53) için bir medikal firmasından senet karşılığı protez satın alan Urulu (29), senetlerin bir kısmını ödeyemeyince, 2 bin 500 liralık borç için firma tarafından icraya verildi.

Edirne İcra Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Urulu'ya, belirlenen tarihe kadar borcunu ödememesi halinde 3 ay 10 gün hapis cezası verildi.

Parayı bulamaması halinde yarın infazı için Kocaeli Açık Ceza İnfaz Kurumu'na teslim olması gereken Urulu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'dan yardım istedi.

Kendisini makamında ziyaret eden Urulu'nun durumunu dinleyen Başkan Gürkan, olaya üzüldüğünü belirterek, protezin kalan borcu olan bin 500 lirayı belediye olarak ödeyecekleri sözünü verdi.

Gürkan'a teşekkür eden Urulu, 'Annemin benden başka bakacak kimsesi yok. Şeker hastasıyken benim hapis cezama üzülüp şimdi de kalp krizi geçirdi. Başkandan Allah razı olsun" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ali arslan

dogru soyluyorsun faruk hocam,sen kendini yetkin/ictihad edecek derecede goremiyorsan sanmaki ictihat edebilenlerin hepsi eskide kaldi.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan