Uzaktan eğitim uzayacak mı? 'Tatil uzadı' iddiası!

Okulların kapatılmasıyla milyonlarca öğrencinin eğitimine EBA uzaktan eğitim sistemiyle devam ediliyordu. Bilim Kurulu bugün okul tatilinin uzatılıp uzatılmayacağını görüşecek. Peki uzaktan eğitim uzayacak mı? İddialara göre tatil uzatıldı! Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi okul tatili uzadı mı soruları üzerine köşesinden çarpıcı bir iddia ortaya attı. Selvi iddiasında 'okul tatili uzadı' dedi. Selvi tatilin süresinin belli olmadığını köşesinden yazdı.

2020-03-25 09:42:36

Okulların kapatılmasıyla milyonlarca öğrencinin eğitimine EBA uzaktan eğitim sistemiyle devam ediliyordu. Bilim Kurulu bugün okul tatilinin uzatılıp uzatılmayacağını görüşecek. Peki uzaktan eğitim uzayacak mı? İddialara göre tatil uzatıldı! Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi okul tatili uzatıldı mı soruları üzerine köşesinden çarpıcı bir iddia ortaya attı. Selvi iddiasında "okul tatili uzatıldı" dedi. Selvi tatilin süresinin belli olmadığını köşesinden yazdı.

OKUL TATİLİ UZADI MI?

Milyonlarca öğrenci ve veli okul tatili uzadı mı diye merak etmeye başladı. Okulların tatil edilip edilmeyeceğine ilişkin bugün kritik bir toplantı yapılacak. Peki oku tatili uzatılacak mı?Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un bugün Bilim Kuruluyla yapacağı toplantıda, okul tatiliyle ilgili karar verilmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün, corona virüsle mücadele çalışmaları hakkında kabine üyelerinden telekonferans yöntemiyle bilgi almış, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yaptığı telekonferansta ana gündem başlığı okulların ne zaman açılacağı konusu olmuştu.

OKULLARIN TATİL EDİLMESİ BİLİM KURULU'NUN KARARINA BAĞLI

Bakan Selçuk tatili uzatmak istediklerini söylerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan kararı Bilim Kurulu'nun vermesi gerektiğini vurgulamıştı: “Ben Bilim Kurulunun tavsiyesini çok önemsiyorum...”

SELVİ: TATİL UZADI

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi okul tatil uzadı mi diye soran binlerce kişiyi ilgilendiren bir iddiayı köşesinde yazdı. Selvi  "tatil uzadı" dedi. Selvi okullarıda tatilin uzadığının kesinolduğunu ancak tatilin süresi belirsiz olduunu vurguladı.

"OKULLARIN TATİLİ UZUYOR"

Selvi şunları yazdı: "Bilim Kurulu bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'la toplanacak. Gündemde okulların tatilinin uzatılması var. Hem bakanlıkla, hem Bilim Kurulu üyeleriyle görüştüm. Okulların tatili uzuyor. Bu kesin. Belli olmayan tek şey, ikinci bir emre kadar mı uzayacak, yoksa bir hafta süreyle mi uzatılacak? Bu da Bilim Kurulu ile toplantıdan sonra netleşecek."

BAKAN SELÇUK'TAN "TATİL UZATILACAK MI" AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların ne zaman açılacağıyla ilgili olarak "Hastalıkla ilgili ne zaman pik yapacağı vs. bizim konuşmamız doğru değil, bu bir bilim alanı. Bilim Kurulu ile istişare halindeyiz, bir toplantımız olacak. Toplantı sonucunda bir değerlendirme yapılır. Önemli olan veriye dayalı yapılması. Somut verilere göre bir karar vereceğiz" ifadelerini kullandı.

23 MART'TA BAŞLAYAN UZAKTAN EĞİTİM DEVAM EDECEK Mİ?

Koronavirüs pandemisi riskinin artmasının ardından nisan ayında gerçekleştirilmesi planlanan ara tatil öne çekilerek öğrenciler 16 Mart'ta bir haftalık ara tatile çıkmıştı. Virüs riskinin devam etmesiyle birlikte de 23 Mart'ta uzaktan eğitim programı hayata geçmişti.

YORUMLAR (0)