SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

UTİD Başkanı Bulut, Umid Ahmadcanov'un danışmanlığı görevine atandı

Özbek-Türk İşadamları Derneği Başkanı Ercan Bulut, Özbekistan Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı ve Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Umid Ahmadcanov'un danışmanlığı görevine getirildi.

UTİD Başkanı Bulut, Umid Ahmadcanov'un danışmanlığı görevine atandı
9.2.2019 12:41:33

Özbek-Türk İşadamları Derneği (UTİD) Başkanı Ercan Bulut, Özbekistan Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı ve Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Umid Ahmadcanov'un danışmanlığına getirildi.

Özbekistan Milli Olimpiyat Komitesinden yapılan açıklamaya göre, Özbekistan Futbol Federasyonu yekililerinden oluşan heyetin Türkiye ziyareti sırasında, Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileriyle çeşitli görüşmeler yaptığı ve bu görüşmelerde iki ülke futbolu arasında iş birliğinin geliştirilmesine yönelik bir dizi mutabakat sağlandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, söz konusu mutabakatların uygulanması kapsamında UTİD Başkanı Bulut, Özbekistan Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı ve Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Umid Ahmadcanov'un danışmanı ve bu kurumların Türkiye temsilcisi olarak görevlendirildi.

Bulut, Özbekistan ve Türkiye arasındaki ortak çalışma, proje ve etkinliklerde Özbekistan'ı temsilen çalışmalar yapacak.

Bulut ayrıca, Türkiye ve Özbekistan arasında spor alanında iş birliği yapma, tecrübe değişimi, iki ülke futbol milli takımları ve kulüpleri arasında maçların organize edilmesi ve diğer ortak çalışmaların gerçekleştirilmesine katkıda bulunacak.

Ziraat Bank-Özbekistan'da koordinatörlük görevinde olan Ercan Bulut, Türk ve Özbek iş adamlarının kurduğu Özbek-Türk İşadamları Derneğinin başkanlığını yapıyor. 

 

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR