DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ünlüler 'demokrasi nöbeti'ne koştu

Oyuncu Çetin Altay ve Adnan Erdoğan, darbe girişimi sonrası halkın düzenlediği 'demokrasi nöbeti'ne katıldı...

02.08.2016 04:13:30

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Oyuncu Çetin Altay ve Adnan Erdoğan, 'FETÖ'nün darbe girişimini protesto eden vatandaşlara destek verdi. 

Altay, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Saraçhane'deki binasının önünde AA muhabirine yaptığı açıklamada, darbe girişiminin yaşandığı günden beri meydanlarda olduğunu söyledi.

Demokrasiye, ülkemize, çocuklarımıza, gelecek nesillere ve yarınlara sahip çıkmak için bunu yaptığını dile getiren Altay, "İnşallah bir daha böyle bir şey yaşamayız. Allah bize böyle kötü günler göstermesin. Gördüğümüz o ki biz gerçekten çok dostça birbirimizi kucaklayarak yaşarsak şu manzara bizim ülkemizde 365 gün olacak bir manzaradır. Hiç kimsenin bizim bileğimizi bükeceğini de zannetmiyorum." ifadelerini kullandı.

"Kurtlar Vadisi" isimli dizide, "Deli Hüsnü" karakterini canlandıran Adnan Erdoğan ise zor bir süreçten geçildiğini, bu zor sürecin, Türkiye'nin aydınlanmasına vesile olacağını dile getirdi.

Vatandaşların devletine ve ülkesine sahip çıktığını aktaran Erdoğan, "İlk defa demokrasi bilincine sahip çıkan bir vatandaş kitlesiyle karşı karşıyayız. Bizim için bir şans diye düşünüyorum. Ben o gece Datça'da tatildeydim. Akşam 23.00 gibi öğrendim. Tabii sabah ilk iş yola çıktım ve İstanbul'a geldim. Pazar günü meydanlardaydım. Meydanlar vatandaşın ülkesine sahip çıktığının bir resmidir." diye konuştu.

"Vatan mevzu bahis olunca her şey teferruat"

Ortadoğu'da yaşananların Türkiye'de de denendiğini anlatarak, "Tankları durduran hatta tankların önüne yatan birçok arkadaşım var. Bunun bir kazanç olduğunu düşünüyorum. İnşallah daha iyi olur. Siyasileri de görüyorsunuz, Cumhurbaşkanı ve parti liderleri daha iyi bir ilişki kurdular. İnşallah devamı gelir." ifadesini kullandı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyeleri de "demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlara destek olmak için Saraçhane'de sahneye çıktı.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, son günlerde yaşanan olaylarda en çok zararı turizm sektörünün gördüğünü anlattı. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş