DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Üniversiteden 40 yaşında birincilikle mezun oldu

Üniversiteden 40 yaşında birincilikle mezun oldu

7 Yıl Önce
2015-05-30 21:15:04
Siirt Üniversitesinde (SİÜ) eğitim gören 40 yaşındaki 6 çocuk babası Mehmet Sait Ekmen, birincilikle mezun oldu.

SİÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Kezer Yerleşkesi Stadı'nda gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Ekmen'in, hem bölüm hem fakülte hem de üniversite birinciliğiyle mezun olduğunu belirterek, başarılarının devamını diledi.

SİÜ'nün 2007'de 3 fakülteyle kurulduğu bilgisini veren Erman, şunları kaydetti:

"Üniversitemiz 3 bin öğrenciyle kuruldu, bugün ise 8 bin 500 öğrencisiyle bölgede ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan çok büyük potansiyel oluşturmuş bulunmaktadır. Bu süre zarfında kurulan yeni fakülteleriyle ilimizin de tarihi dokusuna uygun yeni bölümler açmış ve bugün 89 programda eğitim ve öğretim yapar duruma gelmiştir."

- "Eğitim, özgür ve sorumluluk alan bireyler olarak yetişmemizi sağlamalıdır"

Üniversite birincisi Ekmen de eşi ve çocuklarından büyük destek gördüğünü ifade ederek, başarısını ailesine borçlu olduğunu vurguladı.

Ekmen, eğitimin hem beyin hem kalp hem de gönül birlikteliğini sağlaması, bulunulan coğrafyanın sosyal ve kültürel değerlerini dikkate alması gerektiğine inandığını anlattı.

Kuru bilgiyle sadece ruhsuz robotların yetiştirildiğine dikkati çeken Ekmen, şunları söyledi:

"Eğitim, her türlü düşünceyi, fikri sorgulatan, eleştiren, üreten, aklımızı ve gönlümüzü her türlü vesayetten koruyan, özgür ve sorumluluk alan bireyler olarak yetişmemizi sağlamalıdır çünkü eleştirinin olmadığı yerde dogmatizm yeşerir. Sadece akıl ehli bireyler değil, hem akıl hem de ilahi aşkı gönlünde taşıyan bireyler yetiştirmeliyiz ki çağın ruhunu yakalayabilelim."

Konuşmaların ardından Erman, Ekmen'e diplomasını, birincilik belgesi ve teşekkür plaketi verdi.

Tören, keplerin havaya fırlatılmasının ardından, sanatçı Servet Kocakaya'nın konseriyle sona erdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ayna

Yeter siyaseti bırakın cemaate ve müslümanlara zarar veriyorsnuz.yeni asya ve abilerin demokrat parti ve ak parti sevdası yüzünden halk risalelere soğudu..hizbul vahşetin siyaseti yüzünden kürtler islamiyete soğudu..fettullah hocanın iktidar hırsı yüzünden de türkler islamiyete soğudu..vebal büyük..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş