DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Üniversite öğrencilerinden Başkan Çakır'a ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Mart Ayı Toplantısı'nı izleyen İnönü Üniversitesi Battalgazi Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Programı öğrencileri, Öğretim Elemanı Niyazi Doğan ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret ettiler.

5 Yıl Önce
2017-03-09 11:36:39
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Mart Ayı Toplantısı'nı izleyen İnönü Üniversitesi Battalgazi Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Programı öğrencileri, Öğretim Elemanı Niyazi Doğan ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret ettiler.

Yardımlarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a teşekkür eden Öğretim Elemanı Niyazi Doğan, müfredat kapsamında yerel yönetimlere ilişkin her konuda öğrencilere teorik bilgiler aktardıklarını söyledi. Doğan, "Yerel Yönetimler konusunda geniş bir ders yelpazemiz var. Teorikte okulda görmüş olduğumuz derslerin pratikte nasıl uygulandığını görmek amacıyla zaman zaman öğrencilerimizle birlikte yerel yönetimleri ziyaret ediyoruz. Öğrencilerimizle birlikte Büyükşehir Belediye Meclis toplantısına katılarak, meclisin işleyişini öğrencilerimize göstermek istedik. Belediye Meclisi hem denetim, hem de karar organı. Bu karar organında karar alma süreci nasıl işliyor, Meclis Üyeleri karar alma sürecine nasıl katılıyor, gündem maddeleri nasıl görüşülüyor, Başkanlık Divanı nasıl işliyor, Başkan bu konuda nasıl bir çalışma içerisinde, Belediye Meclisi bir bütün olarak nasıl bir işleyiş mekanizması üretiyor? Bunu öğrencilerimizin yerinde görmeleri gerektiğini düşündük. Verimli bir süreç olduğu inancındayım. Bu ziyaretimizde bizlere yardımcı olan ve bizleri ağırlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Niyazi Doğan ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı, 'Yerel Yönetimlerin Güncel Sorunları' üzerine bir konuşma yapmak üzere Battalgazi Meslek Yüksek Okulu'na davet etti.

Yerel Yönetimler Programı öğrencilerini Büyükşehir Belediyesinde ağırlamanın kendilerini son derece memnun ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, öğrencilerin okulda aldıkları eğitimleri, Meclis Toplantısı'nı izleyerek pekiştirmelerinin çok önemli olduğunu söyledi.

Başkan Çakır, "Gelecekte yönetimleri devredeceğimiz gençlerimizin, çocuklarımızın çok daha kabiliyetli, yetenekli ve donanımlı olmaları ülkemizin geleceği adına bizlere ümit veriyor. Gençlerimizin buraya geldiklerinde farklı bir gözlem içerisinde olduklarını tahmin ediyorum. Gençlerimize bu ziyaretin çok katkısı olduğuna inanıyorum. Gençlerimize, belediyecilikle ilgili, uygulamalarımızla ilgili her türlü katkıyı sunmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Ziyaret sonrasında Belediye Başkanı Ahmet Çakır öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş