DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Umuda yolculukları başlamadan sona erdi

Bodrum'dan yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 10 Afgan kaçak, toplam 12 bin dolara anlaşıp kaptan tarafından kandırıldı.

7 Yıl Önce
2015-05-30 17:00:11

Sabaha kadar aralıklarla süren yağmura rağmen plajda sürat teknesini bekleyen kaçaklar, bölgede bulunanların ihbarı üzerine jandarma tarafından yakalandı. 

Afganistanlı 10 kaçak, iddiaya göre,Bodrum'un Akyarlar Mahallesi Ali Hoca Burnu'ndan Yunanistan'a ait 5 mil uzaklıktaki İstanköy Adası'na (Kos Adası) geçmek için su sporların eğitmenliğini yapan bir kaptanla toplam 12 bin dolara anlaştı. Geçen perşembe günü saat 23.00'de Ali Hocaburnu Plajı'na gelip beklemeye başlayan kaçaklar, umduğunu bulamadı. Aralıklarla süren yağmura rağmen sabaha kadar plajdan biran olsun ayrılmayarak binecekleri hız teknesini bekleyen kaçaklar, bölgede bulunanların ihbarı üzerine jandarma ekipleri tarafından yakaladı. İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülen kaçaklar işlemlerinin ardından Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Büro Amirliği'ne teslim edildi. Kaçakların plajda bekleyişi, DHA tarafından da görüntülendi. Polis, kaçakları kandırdığı öne sürülen kaptanın yakalanması için çalışma başlattı.

"BEKLEYİNCE DOLANDIRILDIĞIMIZI ANLADIK"

Kaçaklardan 34 yaşındaki Wajal Hakmaha, iki hafta önce Türkiye'ye Suriye üzerinden geldiklerini belirterek, "Üç gün önce Bodrum'a geldik. Buradan geçebileceğimizi söyleyen organizatörle 10 kişi karşılığı 12 bin dolara anlaştık. Diğer kaçaklar ona 'Reis' diyorlardı. Paranın yarısını verdik. Yarısını da tekneye binerken verecektik. Botla geçebileceğimizi söylediler. Ama botlarda yaşanan ölümleri duymuştuk, vazgeçtik. Zaten iki gündür denizde rüzgar vardı. Ama sekiz saat burada tekneyi bekleyince dolandırıldığımızı anladık" dedi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ALİCAN

Tebrikler, çok güzel tespitler bunlar. Ağzınıza sağlık Kemal Öztürk. Dobra ve açık dille yapılan bu analizlerin başka kesimler (Kürtler-Kürtçüler, Atatürkçüler, saplantılı aydınlar, saplantıda zirve yapan Paralelciler...v.s.) için de yapılmasına ihtiyaç var.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş