DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9799 ₺

EURO

16,9241 ₺

ALTIN

948,30 ₺

BİST

2.386,33 ₺

Umreden dönen Türkler yurtlarda karantinaya alındı

Umreden dönen bir Türk vatandaşında daha virüse rastlanması üzerine vaka sayısı 6'ya yükseldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, umreden dönen vatandaşların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Ankara ve Konya'daki bazı yurtlarda karantinaya alındığını açıkladı.

2 Yıl Önce
2020-03-15 10:54:44

Bakanlıktan yapılan açıklamada, umre amacıyla Suudi Arabistan'da bulunan vatandaşların Türkiye'ye dönmelerinin ardından 14 günlük karantina sürelerini geçirecekleri bir yer ihtiyacı hasıl olduğu vurgulanarak, "Bu çerçevede, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı Ankara ve Konya'daki bazı yurtlar, umreden dönen vatandaşlarımızın karantina süresi boyunca kalabilmeleri için uygun hale getirilmiş ve söz konusu karantina süreci başlamıştır" denildi.

5_110

TATİL NEDENİYLE BOŞ OLAN YURTLAR DEĞERLENDİRİLİYOR

Açıklamada, "Üniversitelerin üç haftalık tatil süreciyle birlikte büyük oranda boş olan bu yurtlarımızda kalan az sayıdaki öğrencimizin de başka yurtlara nakilleri sağlanarak herhangi bir mağduriyet yaşanmamıştır" ifadesi kullanıldı.

6_76

ANKARA'DAKİ YURTLAR ve KAPASİTELERİ

Şehit Özel Harekat: 2064

Milli İrade: 1880

Gölbaşı: 1448

Toplam: 5392

4_176

KONYA'DAKİ YURTLAR ve KAPASİTELERİ

Tahir Büyükkörükçü: 2228

Kutalmışoğlu: 2710

Toplam: 4938

2_358

İBRAHİM KALIN: REHAVET ve PANİK YOK, TEDBİR VAR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, umreden dönen vatandaşların sağlık kontrollerinin yapıldığını ve yurtlarda karantinaya alındığını bildirdi.

Kalın, Twitter'dan, "Umreden dönen vatandaşlarımızın sağlık kontrolleri yapıldı ve yurtlarda karantinaya alındı. Sağlık Bakanlığımızın tedbir ve tavsiyelerini özenle ve titizlikle uygulayalım. Koronaya karşı mücadelede rehavet ve panik yok, tedbir var. Bu hepimizin ortak mesuliyetidir" paylaşımında bulundu.

2_359

FAHRETTİN KOCA: AYRI ODALARA KARANTİNA MANTIĞIYLA YERLEŞTİRİLİYORLAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, umreden gelen yolculara yönelik tedbire ilişkin, 'Umreden dün geceden itibaren dönen tüm yolcular, Ankara ve Konya'daki öğrenci yurtlarında karantina mantığıyla ayrı odalara yerleştirilmektedir' ifadesini kullandı.

Twitter hesabından, umreden gelen vatandaşlara yönelik alınan tedbirlere ilişkin paylaşımda bulunan Koca, şu bilgileri verdi:

"Umreden dün geceden itibaren dönen tüm yolcular, Ankara ve Konya'daki öğrenci yurtlarında karantina mantığıyla ayrı odalara yerleştirilmektedir. Şüpheli bulunanlar gelir gelmez hastaneye kaldırılıp, testleri yapılmaktadır. Tedbirlerde hep birlikte tavizsiz olalım."

 3_250

4_177

5_111 .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş