DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Ümmetin Suskunluğu'na protesto

Mısır'da yaşanan son gelişmelere büyük çoğunluğun sessiz kalması nedeniyle protesto yürüyüşü yapılacak...

7 Yıl Önce
2015-07-10 19:57:07

Mısır'da yaşanan darbe ve katliamlar ikinci yılına girdi. Üstad Muhammed Bedii, Muhammed Biltaci, Mısır'ın meşru cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve birçok ihvan üyesi kardeşlerimizin idam kararlarının infazı için doğru zaman bekleniyor. Yüzlercesi müebbet hapisle yargılanıyor. Filistin'de tecrit ve ambargo hala devam ediyor. Suriye'de yitirilen yüzbinlerce can, savaş nedir bilmeden, katledilen binlerce masum var. Doğu Türkistan'da Müslümanca yaşamanın diyet borcunu canlarıyla, hürriyetleriyle ödeyen; şu mübarek Ramazan günlerinde oruçtan mahrum bırakılan binlerce kardeşimiz var.

 Daha birçok İslam beldesinde kardeşlerimiz tarifsiz acılar ve sıkıntılar çekerken bu yaşananlara,ümmetin suskunluğuna dikkat çekmek ve İstanbul'dan tüm Dünya Müslümanlarının yüreklerine bir sekinet vesilesi olmak amacıyla Genç Hareket 11 Temmuz Cumartesi günü Saraçhane Park'ında İftardan Sahura kadar devam edecek bir dizi etkinlik düzenleyecektir.

İftarla birlikte başlayacak programımız akşam namazı ve ardından konuşmalarla devam edecektir. Mısır, Filistin, Suriye ve Doğu Türkistan'dan misafir konuşmacılar katılacaktır. Filistin'den Beytül Makdis Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdulfettah el Uveysi, Mısır'dan Muhammed Biltaci'nin oğlu Ammar Biltaci, Doğu Türkistan'dan Maarif Derneği Başkanı Hidayet Oğuz misafir konuşmacılar olarak ülkelerindeki son durum hakkında bilgi vereceklerdir. Suriye'den Yahya Havva ezgileriyle programa eşlik edecektir.

Daha sonra yatsı ve teravih namazları kılınacak ve mazlumların zaferi, ümmetin birlik ve dirliği için hep birlikte kunut duası yapılacaktır.
Grup Yürüyüş'ün marş ve ezgileriyle devam edecek program, teheccüd namazı ve ardından yapılacak sahur ikramıyla sona erecektir.
Genç Hareket'in geçtiğimiz yıllarda da “Kardeşlik Bedel İster” şiarıyla gerçekleştirilen, Dünya Müslümanları ve mazlum ümmet coğrafyasıyla dayanışma içerisinde icra edilen Saraçhane Programına yüreği ümmet sevgisiyle dolup taşan tüm kardeşlerimizi bekliyoruz.

ÇAĞIMIZIN TÜM FİRAVUNLARINA KARŞI HAKKI HAYKIRMAK VE MAZLUMLARIN SESİ OLABİLMEK İÇİN SARAÇHANE'deyiz.

GENÇ HAREKET

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş