DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Ümmeti toplama görevi Türkiye'ye düşüyor'

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, 'Şu halde birilerinin öne çıkıp dağılmış olan, dağıtılmış olan ümmeti toplaması lazım. Bu görev Türkiye'ye düşüyor, bu kanaatteyiz' dedi.

6 Yıl Önce
2016-01-04 14:31:12

AA'nın haberine göre: Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hükümetin uyguladığı dış politikayı eleştirdiklerini belirterek, "Türkiye'nin dış politikasını biz aşağıdan beri yanlış bulduk ancak bu yanlışlık gerek Rusya'ya gerekse İsrail'e, Türkiye'ye karşı pervasız bir tutum içine girme hakkını vermez" dedi.

Türkiye olarak Rusya'nın tehditlerini kabul etmenin mümkün olmadığını vurgulayan Mustafa Kamalak, İsrail'in Mavi Marmara saldırısında dökmüş olduğu şehitlerin kanlarının bedelini mutlaka ödemesi gerektiğini kaydetti.

İslam Birliği kurulmalı

Türkiye öncülüğünde bir "İslam Birliği" kurulması gerektiğini savunan Kamalak, "Şu halde birilerinin öne çıkıp dağılmış olan, dağıtılmış olan ümmeti toplaması lazım. Bu görev Türkiye'ye düşüyor, bu kanaatteyiz. Kısacası Türkiye dış politikasını mutlak suretle gözden geçirmeli ve barışçı bir söylem ve barışçıl bir politika geliştirilmeli diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

Rifki

Milli görüş hem iç politikada hemde dış politikada kayıkçı kavgasına girmeden milli menfaatleri dikkate alan politika takip etmiş ve etmektedir.Merhum Erbakanın talebelerini canı gönülden kutluyor,Allah yar ve yardımcıları olsun diyorum.Milli görüş 50 yıldır yanan denuz feneri gibi bu millete yol göstermektedir.Milli görüş,Saadet partisi daim olsun.ERBAKAN'IN DEDİĞİ GİBİ HAYAT İMAN VE CİHADDAN İBATETTİR.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş