SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

'Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali' başladı

Amasya'da düzenlenen Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali başladı.

'Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali' başladı
12.6.2018 18:21:00

Festival öncesinde Vali Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, protokol üyeleri ve vatandaşlar, Mustafa Kemal Atatürk'ün kente gelişinde karşılandığı Cülüs Tepe'den Yavuz Selim Meydanı'na kadar "Atatürk ve Bayrağa Saygı" yürüyüşü yaptı.

Meydanda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Atatürk'ün Amasya'ya gelişinde halka hitabı okundu.

Vali Varol, yaptığı konuşmada, ecdatlarının sergilediği olağanüstü gayrete ve milli mücadeleye tam destek veren Amasyalılara saygının ifadesi olarak çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Amasya'nın Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına giden yolda önemli bir kilometre taşı olduğuna dikkati çeken Varol, şöyle konuştu:

"Bu kapsamda her yıl Valiliğimiz ve Amasya Belediye Başkanlığımızın ortak çalışmaları ile düzenlenen Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Etkinlikleri içinde düzenlenen tarih, kültür ve sanat etkinlikleri büyük önem taşımaktadır. 2-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Etkinlikleri ile aynen devam etmektedir. Etkinliklerin, Amasya'ya ve Amasyalıya yakışır şekilde büyük bir coşku ve heyecanla kutlanabilmesi için bu yıl da çok çeşitli programlar hazırlanmıştır."

Konuşmaların ardından yerli ve yabancı halk oyunları ekipleri gösteri sundu. Festivalin ilk günü tören geçişiyle tamamlandı.

Fotoğraf sergileri, konserler ve yarışmalarla devam edecek festival 22 Haziran'da sona erecek.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR