DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Ukrayna olmadan AB'nin geleceyi yoktur'

'Ukrayna olmadan AB'nin geleceyi yoktur'

29.05.2015 19:32:17
Başkent Vilnius'ta Litvanya, Polonya ve Ukrayna Parlamenter Meclis Toplantısı'na katılan Ukrayna Parlamentosu Başkanı Vladimir Groysman, "Rusya, Ukrayna'nın doğusunu işgal etti. Bununla yetinmeyecek. Asıl amaçları Avrupa Birliği'ni parçalamak" dedi.

Toplantının ardından gazetecilere konuşan Groysman, Ukrayna-AB ilişkilerinden bahsederek Riga'da gerçekleştirilen Doğu Ortaklığı Zirvesi'nin ülkesi için olumlu sonuçlandığını bildirdi.

Groysman, "Önümüzde uzun bir yol var, Avrupa'ya entegre olmamız şart. Zirveyle ilgili olarak bence Ukrayna lehine oldukça net sinyaller vardı. Bu da bizim için çok önemli" diye konuştu.

Ukrayna'nın Avrupa Birliği üyeliğine doğru ilerlemesini söyleyen Parlamento Başkanı, "Önümüzde uzun bir yol var. AB'nin bize verdiği desteği hissediyoruz. Eminim ki, Avrupa'nın birçok ülkesi bize dost. Ukrayna olmadan AB'nin geleceği yoktur" ifadelerini kullandı.

Kırım'ın ilhakı ve Ukrayna'nın doğusunda işgal edilen toprakların tüm Avrupa için büyük tehlike olduğunu öne süren Vladimir Groysman, "Özellikle Rusya'ya komşu ülkeler tehditle karşı karşıya kalabilir. Rusya, Ukrayna'nın doğusunu işgal etti, bununla yetinmeyecek. Asıl amaçları Avrupa Birliği'ni parçalamak" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş