DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ukrayna'nın doğusundaki ateşkes ihlalleri

Ukrayna'nın doğusundaki ateşkes ihlalleri

7 Yıl Önce
2015-06-03 15:23:47
Ukrayna'nın doğusunda ayrılıkçılara karşı sürdürülen çatışmalarda 2 sivilin öldüğü bildirildi.

Ülkenin doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçılarla, ordu birlikleri arasında çatışmaların sürdüğü Luhansk İl Valiliğinden yapılan açıklamada, ayrılıkçıların sabah saatlerinde Trehizbenko kasabası yakınlarında düzenlediği saldırıda 2 sivilin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Trehizbenko kasabası yakınındaki Kryakiva köy yolundan Novoaydar köyüne doğru hareket eden bir araca havan topu ile yapılan saldırıda, 67 yaşındaki bir erkekle, 64 yaşındaki bir kadının yaşamını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, düzenlenen silahlı saldırının cephe hattının geçtiği Severniy Donets'ten 20 kilometre ötede olduğu kaydedilerek, söz konusu alanın Ukrayna yönetiminin kontrolünde bulunan bölge olduğuna vurgu yapıldı.

Devlet Başkanlığı Terörle Mücadele Dairesi Sözcüsü Andrey Lisenko konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ayrılıkçıların son 24 saatte ağır silahlar kullanarak 14 kez ateşkes ihlali yaptıklarını ve bu saldırılarda 3 askerin yaralandığını söyledi.

Lisenko, ayrılıkçıların bu saldırılarında Novoaydarovka, Popasnoe, Sçastye, Trehizbenko, Sokolniki, Horoshoe, Krimskoe, Pervomaysk, Mariinka, Opitnoe, Vodyanoe ve Zolotoe kasabalarında konuşlanmış Ukrayna askerlerini hedef aldığını da sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş