DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

:00

İftar vakti

BURSA

SAHUR
İFTAR

ANKARA

SAHUR
İFTAR

SİVAS

SAHUR
İFTAR

ERZURUM

SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

:00

İftar vakti

ANKARA

SAHUR
İFTAR

ERZURUM

SAHUR
İFTAR

Ukrayna'da çok uluslu askeri tatbikat

Ukrayna'da çok uluslu askeri tatbikat

10.07.2015 00:27:32
Ukrayna'da ABD ve İngiltere silahlı kuvvetlerinin de katılacağı "Saber Guardian/Rapid Trident - 2015" çok uluslu askeri tatbikatı düzenlenecek.

Ukrayna Savunma Bakanlığının Avrupa Entegrasyonu'ndan Sorumlu Yardımcısı İgor Dolgov, 20-31 Temmuz tarihleri arasında ülkenin batısında bulunan Lviv kenti yakınlarındaki Yavoriv askeri poligonunda, Ukrayna, ABD, İngiltere, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Gürcistan ve Litvanya'dan askeri birliklerin katılacağı "Saber Guardian/Rapid Trident - 2015" çok uluslu ortak askeri tatbikatın düzenleneceğini belirtti.

Dolgov, söz konusu askeri tatbikata Ukrayna'nın 800 asker ile katılacağını kaydederken diğer ülkelerden de bir o kadar yabancı askerin katılmasının planlandığını ifade etti.

Askeri tatbikatın diğer ülkelerin askeri birlikleri ile işbirliği ve ortak çalışmaların arttırılması yönünde atılacak bir adım olduğunu kaydeden Dolgov, tatbikatı bazı yabancı askeri gözlemcilerin de izleyeceğini dile getirdi.

Lviv yakınlarında bulunan Yavoriv askeri poligonunda 15 Haziran'da "Fearless Guardian - 2015" ABD-Ukrayna ortak askeri tatbikatının ikinci etabı gerçekleştirilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş