Uğur Türe

Uğur Türe

Türk beyin cerrahı Uğur Türe... Uğur Türe kimdir? İşte Uğur Türe'nin biyografisi...

Uğur Türe, 1963 yılında Ordu'nun Fatsa ilçesinde dünyaya geldi.

1980 yılında Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi'nden mezun olan Türe, eğitimine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde devam etti ve 1987 yılında mezun oldu. Mezuniyetin ardından Kızılören sağlık ocağı İncesu Kayseri'de pratisyen doktor olarak görevine başladı.

Nöroşirürji ikamet programına kabul edilen Türe, İstanbul Şişli Etfal Hastanesi Nöroşirurji Kliniği'nde 1987-92 yılları arasında araştırma görevlisi olarak çalıştı.

1990-93 yılları arasında University of Zurich, İsviçre'de ve 1995- 97 yılları arasında University of Arkansas for Medical Scienses, Little Rock, Arkansas USA 'da "Research Fellowship" olarak görev aldı.

1997 yılına gelindiğinde Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim dalında Yardımcı doçent olarak göreve başladı ve yine aynı fakültede 1999 yılında beyin ve sinir cerrahisi doçenti oldu.

Türe, 2003 yılından bu yana Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı'nda görevine devam etmektedir.

2017 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın tedavisi için ünlü beyin cerrahı Uğur Türe'yi özel olarak görevlendirdi.

Evli olan Uğur Türe, iyi seviyede İngilizce bilmektedir.