DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Uğur Dündar: Bizi Allah mı koruyacak?

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, Türkiye sınırından beş bin IŞİD üyesinin sakallarını keserek Türkiye'ye girdiğini öne sürdü ve oldukça provokatif bir soruyu yazısının başlığına çekti: Suriye’den kaçan 5 bin IŞİD’liden ülkemizi Allah mı koruyacak?

19.06.2015 06:21:53

TİMETÜRK | HABER MERKEZİ

HDP'nin Diyarbakır mitingine düzenlenen saldırıdan yola çıkarak Türkiye - Suriye sınırının IŞİD tarafından kevgire çevrildiğini öne süren Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, yazısında oldukça ağır ifadeler kullandı.

Sınırdan geçen beş bin 'kelle avcısı' IŞİD üyesinin Türkiye'de serbestçe gezdiğini iddia eden Dündar, AK Partili yetkililerin bu durumdan habersiz olduğunu söyledi. "Bizi Allah mı koruyacak?" diye soran Uğur Dündar'ın ifadeleri sosyal medyada ciddi tepki çekti.

TÜRKİYE SINIRI NEDEN KORUYAMIYOR?

Suriye Devrimi'nin başından bu yana sınır hattından savaşçı geçişine izin vermekle suçlanan Türkiye ile ilgili geçtiğimiz haftalarda ABD Başkanı Obama da bir çağrı yaptı. Obama'ya göre Türkiye'nin savaşçı geçişine izin vermemesi 'daha çok baskı yapılmalı'ydı. Oysa Türkiye'nin Suriye ile 877 kilometrelik bir sınır hattı var. Konu IŞİD olduğunda ise Iran sınırı da doğal bir risk barındırıyor ve Irak sınırı da 331 kilometrelik bir hat üzerinde kurulu. Dolayısıyla Türkiye'nin Irak ve Suriye sınırını geçişlere tamamen kapatabilmek için tam 1.208 kilometrelik bir sınır hattını tamamen kontrol edebilmesi gerekiyor. Oysa Türkiye'nin sınırda böyle bir gücü olmadığı gibi bu kadar uzun bir sınırın tamamen korunabilmesi de imkansız.

Hatırlanacağı üzere Çözüm Süreci öncesi Türk Silahlı Kuvvetleri ve PKK arasında Irak sınır hattı boyunca çatışmalar yaşanıyor ancak yine PKK üyelerinin Türkiye'ye geçişi engellenemiyordu. Hatta bahar aylarında sınırdan Türkiye'ye geçiş yapan PKK üyeleri kış aylarında da Kandil ve çevresinde bulunan kamplara dönebiliyordu.

Uğur Dündar'ın 'provokatif' yazısı IŞİD'e katılımlarla ilgili Türkiye'yi suçlarken Türkiye de dönem dönem konuyla ilgili IŞİD'e katılmak için Türkiye'ye gelenlerle ilgili istihbarat paylaşılmamasından şikayet ediyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

sinan

Türk ordusunun nekadar beceriksiz olduğunun göstergesidir bu orduyla savaşa girsek kaybederiz sınırını koruyamayan bir devletten ne beklenir ki yazıklar olsun sana tsk

muhsin Gozukara

Bunlar isleyecekleri cinayetlere simdiden kilif uydurmaya da basladilar. Birisi kelle avlarsa sorumlusu UD dir

Muhsin yılmaz

Allah'ın seni koruması için Allah'a iman edip yanlız ona kul olup ve ona sığınırsanız Allah seni tüm şer ve kötülüklerden korur ancak bu halinizde Allah sizi korurum buna kendinizde zaten inanmıyorsunuz

Abdullah

Necip Fazıl rahmetli tam senin gibiler için söylemiş yıllar önce: 'Tanrı sizi korusun, bizi Allah korur'... inandığın ne varsa seni o korusun, mesela anıtkabirde yatan biri de olabilir.

alia57

Türkiye sınırı koruyamıyor söylemi tamamen emperyalistlerin söylemidir..Bunlar önce sorunu yaratır, sonra da o sorun üzerinden Türkiye'ye yeni durumlar dayatır..Proje şu: Önce IŞİD icat et, sonra onun üzerinden Türkiyeyi ve bölgeyi dizayn et..Bu arada yerli ve yabancı kalemşörlerini de algı oluşturmak adına sahaya sür..DHKP-C, PKK militanları sakallarını kesmiyor mu Uğur efendi..Türkiyede bunlardan dolu var ve çatır çatır adam öldürdüler,öldürüyorlar niye o zaman feryad etmedin...Sakalını kesmiş İŞID çiler sana kurşun sıkar diye mi korktun..Korkma, aynı cephedesiniz sana sıkmazlar.

mehmet yıldırım

Allah'ın istediği gibi hayırlı bır kul olursan korkmana gerek yok.Allah hayırlı kullarını zorda bırakmaz İnşallah.

MUSTAFA

seni ALLAH KORUMAYACAK ÇÜNKÜ ALLAH HIN KORUMASI ALTINDA OLANLAR MÜMİNLERDİR YARDIMI DA MÜMİNLERE DIR

mahmut aydın

gazetecilerin vazifelerine ve yaptıkları her habere saygı gösteririm. lakin şu zat insanların innç ve değerleriyle dalga geçtiği gibi kendi düşüncesinde olmayan insanları da ezik görüyor. bu sebeple yorumları ve beyanları kendine kalsın dikkate değer değil. bu memleket için felaket tellallığından başka haber yapmayan gazetecilerin veya gazeteci olmayıp aynı amaca hizmet eden herkese için:Söz ve Yazılarınız hep beyhude hava da olacak./ U.D senin de yorumların hep beyhude olacak ve hiç bir zaman pratik karşlık bulamayacak. Ondan sonra dersin Tanrı'm beni koru

Ahmet Kaçmaz

Seni inadına dekolteyle gez dediklerin koruyacak Uğur efendi.Sizin kiminle bağınız varsa onlar korusun.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş