DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

UEFA'dan Dinamo Kiev'e ırkçılık cezası

Dinamo Kiev, Chelsea ile oynadığı Şampiyonlar Ligi maçında ırkçı olaylar yaşandığı gerekçesiyle 3 maç seyircisiz oynama cezası aldı.

6 Yıl Önce
2015-11-25 17:31:37

AA'nın haberine göre; UEFA Denetim, Etik ve Disiplin Kurulu, Ukrayna kulübü Dinamo Kiev'e, Chelsea'yi konuk ettiği UEFA Şampiyonlar Ligi maçında yaşanan ırkçı olaylar sebebiyle 3 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

UEFA'dan yapılan açıklamaya göre, Dinamo Kiev ile Chelsea arasında 20 Ekim Salı günü Ukrayna'da oynanan ve 0-0 sonuçlanan UEFA Şampiyonlar Ligi grup karşılaşmasında yaşanan ırkçı hareketler, tribün olayları ve stattaki güvenlik alanlarının boşaltılmaması nedeniyle ev sahibi ekibe, 3 maç seyircisiz oynama ve 100 bin avro para cezası verildi.

UEFA Denetim, Etik ve Disiplin Kurulu, 3 maç seyircisiz oynama cezasının birini, 3 yıllık deneme süresine bağlı olarak tecil etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

selam

bu filistin davasının katili atası gibi emperyalist uşağı hain şunu demek istiyor: israil sadece basit bir ihlal yaptı, 'aşırılar' şiddetle karşılık verdiler...suçlu filistinliler demenin emperyalist ağzı...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş