SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Ücretsiz izne çıkarılanlara maaş verilecek mi? Bakan'dan flaş açıklama

Ücretsiz izne çıkarılanlara maaş verilecek mi? Bakan Albayrak ücretsiz izne çıkarılanlara müjde gibi bir açıklamada bulundu. Peki ücretsiz izne çıkanlara maaş verilecek mi? Bakan Albayrak açıklamasında 'Ücretsiz izne çıkarılanlar için maaş desteği başlatacağız' dedi. Ücretsiz izne çıkan binlerce kişi bu haberi alınca sevindi. Peki ücretsiz izne çıkarılan işçilere çalışanlara ne kadar ücret verilecek? Ücretsiz izin maaşı ne kadar? Ücretsiz izne ayrılanlara ücret verilecek mi?

Ücretsiz izne çıkarılanlara maaş verilecek mi? Bakan'dan flaş açıklama
7.4.2020 19:05:26

Ücretsiz izne çıkarılanlara maaş verilecek mi? Bakan Albayrak ücretsiz izne çıkarılanlara müjde gibi bir açıklamada bulundu. Peki ücretsiz izne çıkanlara maaş verilecek mi? Bakan Albayrak açıklamasında "Ücretsiz izne çıkarılanlar için maaş desteği başlatacağız" dedi. Ücretsiz izne çıkan binlerce kişi bu haberi alınca sevindi. Peki ücretsiz izne çıkarılan işçilere çalışanlara ne kadar ücret verilecek? Ücretsiz izin maaşı ne kadar? Ücretsiz izne ayrılanlara ücret verilecek mi? 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak corona virüs salgınının ardından alınan önlemlere ilişkin bilgilendirmede bulundu. Salgın nedeniyle duran işyerlerinde ücretsiz izne çıkarılan binlerce kişi ile ilgili de açıklamada bulunan Albayrak ücretsiz izne çıkanlara umut verdi. İşte Berat Albayrak'ın ücretsiz izine çıkanlara ilişkin yaptığı son dakika açıklaması. 

Ücretsiz izne çıkarılanlara maaş verilecek mi?

Berat Albayrak koronavirüs salgını sonrası alınan ekonomik önlemlere ilişkin bilgilendirmede bulundu. İşte Berat Albayrak'ın konuşmalarından satır başları: "Bu süreçte kısa çalışma ödeneğine başvuramayan esnaflarımız, ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımız oldu. Ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımız merak etmesin. Onlar için de maaş desteğini başlatacağız. Ayrıca, Halkbank aracılığı ile Hazine destekli düşük maliyetli Esnaf Destek finansmanı devreye girdi. Pazartesi günü itibari ile 180 binin üzerinde esnafımız kredi için, yaklaşık 46 bin esnafımız da Paraf Ticari Kartı için başvuru yaptı. 71 binden fazla esnafımıza 25 bin TL finansman, 30 binden fazla esnafımıza da 25 bin TL limitli ticari kart sağlandı. Sağlanmaya da devam ediyor. Buradaki temel ilkemiz: maksimum hız ve minimum koşul...

Ücretsiz izne çıkanlara ücret ödenecek mi?

Yine KOBİ'lerimiz için KGF aracılığı ile İş'e Devam Desteğini devreye almıştık. Yaklaşık 51 bin 651 firmamız "İş'e devam desteği"ne başvurdu. Pazartesi gün sonu itibari ile yaklaşık 23 bin firmaya, 20 milyar TL kredileri tahsis edildi. Bu firmaların yüzde 96'sını KOBİ'lerimiz oluşturdu. Kullandırımlar bu hafta başladı. 2,8 milyar TL'lik finansman ilk gün KOBİ'lerimizin hesaplarına geçti. Vatandaşlarımızın, esnafımızın, KOBİ'lerimizin taleplerini tüm ekibimiz ile anlık takip ediyoruz.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR