Ücretli öğretmenlerin maaşı ödenecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ücretli öğretmenlerin durumuna dair son dakika açıklamasında bulundu. Ücretli öğretmenlerin maaşı ödenecek mi? sorusuna yanıt veren Bakan Selçuk 'mevzuat belli, dedi. Bakan Selçuk ücretli öğretmenlerle ilgili yaptığı açıklamada 'ücretli öğretmenlere başka görevler verilebilir' dedi.

2020-03-25 19:38:42

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ücretli öğretmenlerin durumuna dair son dakika açıklamasında bulundu. Ücretli öğretmenlerin maaşı ödenecek mi? sorusuna yanıt veren Bakan Selçuk 'mevzuat belli, dedi. Bakan Selçuk ücretli öğretmenlerle ilgili yaptığı açıklamada 'ücretli öğretmenlere başka görevler verilebilir' dedi. Peki ücretli öğretmenlerin maaşı ödenecek mi?

ZİYA SELÇUK'TAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

"Öğretmenler konusunda mevcut mevzuat derse giren öğretmenlerimizin ücretini alması konusunda. Bizim telafi olarak planladığımız hazırlıklarımızda, bütün eğitim çalışmalarımızda yazın, hafta sonu olabilir. Bu zaman dilimlerinde de derslerimize ücretli öğretmenlerimizin girmesi sözkonusu olacak. Konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor."

BAKAN SELÇUK DAHA ÖNCE DE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN DURUMU İLE İLGİLİ KONUŞMUŞTU

Ücretli öğretmenlerin maaşlarına ilişkin çalışmaları olup olmadığının sorulması üzerine Bakan Selçuk, ücretli öğretmelerin girdiği ders başına ücret aldığını anımsattı. Selçuk, "Şu an bir kriz var böyle bir durumda çözüm üretilebilir mi? Şu anki mevzuatta bu görülmüyor. Türkiye'de esnaf, sanatkar, işletmeciler, sanayiciler herkes kendi katmanında bazı sıkıntılar yaşıyor. Cumhurbaşkanımız büyük bir paket açıkladı. Bu paketin ayrıntılı, teknik çalışmalarını uzmanlar yapıyor. Biz, değerlendirmeleri, teknik açıklamaları, bunun hukuksal karşılığını netleştirelim ondan sonra bu konularla ilgili açıklamalar peyderpey yapılır." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (0)