DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Uçağın iki motoru da havada durdu

Singapur-Şangay seferi yapan Singapur Havayolları'na ait Airbus A330 yolcu uçağı, havada her iki motoru da durunca 4 kilometre düştü.

7 Yıl Önce
2015-05-28 20:24:15

Singapur Havayolları'ndan yapılan açıklamada, "194 yolcu ve mürettebatla cumartesi günü gerçekleştirilen Singapur-Şangay seferinde, kalkıştan 3 buçuk saat sonra, uçak 12 kilometre irtifada seyrederken kötüleşen hava şartları nedeniyle her iki motora giden güç, geçici olarak kesildi. Pilotlarımız, motorları yeniden çalıştırmak için gerekli prosedürleri uyguladı" ifadeleri kullanıldı.

30 DAKİKA MOTORSUZ SÜZÜLDÜLER
Uçaklarda her iki motorun birden arızalanması çok ender rastlanan bir durum olsa da bu tehlikeli olayı yaşayan Singapur Havayolları pilotları, motorları durmuş uçağı 30 dakika boyunca havada süzülecek şekilde kullandı ve bu şiddetli irtifa kaybı sırasında motorlardan birini çalıştırmayı başararak, mürettebat ve yolcuların burnu bile kanamadan uçağı Şangay'a indirdi. Şimdi, uçağın her iki motorunun birden nasıl durduğu araştırılıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

suskun

'Yukarıda da dediğimiz gibi bir gün bu kısır döngüden kurtulacağımıza ve ülkemizin herkesin barış ve huzur içinde yaşadığı bir ülke olacağına dair bir umudumuz vardı.'Canınız sağolsun elinizden geldiği kadar engel olmaya çalışıyorsunuz; ama ülke size rağmen güzel olacak inşallah.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş