TYT sınav süresi kaç dakika 2021? TYT sınavı ne kadar sürecek?

2021 TYT sınav süresi, sınava girecek adayların merak konusu haline geldi. Her dakikasını değerlendirmek isteyen adayların sınav sürelerine ilişkin ÖSYM henüz bir açıklamada bulunmadı. Sınav süresi ne kadar? ÖSYM tarafından geçen yıl artırılan sınav süresi aynı mı kalacak? TYT kaç dakika sürecek? TYT sınav süresi kaç dakika 2021? 2021 TYT sınavı kaç saat?

19.01.2021 08:43:10

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Temel Yeterlik Testi (TYT) 26 Haziran, Alan Yeterlik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) 27 Haziran tarihlerinde uygulanacak.

TYT sınav süresi kaç dakika?

TYT'de geçen yıllarda verilen 135 dakikalık süre 165 dakikaya çıkarıldı. AYT 180 dakika, YDT 120 dakika olacak şekilde 2020 yılında sınav süreleri belirlenmişti. Fakat bu yıl sınav süreleri hakkında resmi bir açıklamada bulunulmadı. ÖSYM tarafından yapılacak olan açıklamanın ardından detayları haberin içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Sınav belgesi siyah beyaz çıkarılabilir mi?

Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır.

Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar, internetten yenisini edinebileceklerdir. Başvuru bilgilerini sisteme kaydeden ancak sınav ücretini yatırmayan adaylar için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)