DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Twitter, Trump'u engelleyecek mi?

Micro Blog Sitesi Twitter'ın ABD'de Başkan seçilen Donald Trump'u engelleyebileceği belirtildi...

5 Yıl Önce
2016-12-02 03:39:46

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Sosyal medya sitesi Twitter, kurallara uymadığı takdirde üst düzey devlet yetkililerinin dahi hesaplarının erişime engellenebileceğini açıkladı.

Şirketin Slate dergisine e-posta üzerinden cevap veren yetkilileri, Twitter'ın kurallarında açıkça belirtildiği üzere tehdit, tacizler ve nefret söylemlerinde bulunan herkesin hesabının engellenebileceğini belirtti.

Slate'in sorduğu 'Donald Trump'ın hesabının engellenmesi olası mı?' sorusuna Twitter sözcüsü, "Twitter kuralları tüm hesaplar için geçerlidir, bunlara resmi hesaplar da dahil" diyerek, ABD'nin yeni başkanı Trump'ın hesabının kuralları aştığı durumunda engellenebileceğinin sinyalini verdi.

Facebook ise "Facebook kurallarına uymayan paylaşımlar üzerinde inceleme yaparken içeriğini göz önünde bulunduruyoruz. Siyasi söylemler de bu uygulamaya dahil" dedi ve bu yaklaşımın yalnızca Trump'a özel olmadığını belirtti. Twitter ABD başkanlık seçimleri sırasında bazı 'aşırı, beyaz ırk üstünlüğüne inanan ve Yahudi karşıtı' söylemlerde bulunan Trump destekçilerinin hesaplarını engellemişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş