DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TÜYAP Büyükçekmece'de TBL sevinci

TÜYAP Büyükçekmece'de TBL sevinci

7 Yıl Önce
2015-05-31 20:20:15
Türkiye Basketbol 2. Ligi play-off yarı final dördüncü maçında Sinpaş Denizli Basket'i 83-63 yenerek seriyi 3-1'e getiren ve finale çıkarak Türkiye Basketbol Ligi'ne (TBL) yükselen TÜYAP Büyükçekmece'de basketbolcular, maçtan sonra büyük sevinç yaşadı.

Maçın bitiş düdüğünün ardından başarılarını salonu dolduran taraftarı ile paylaşan TÜYAP Büyükçekmeceli basketbolcular, uzun süre sevinç gösterilerinde bulundu.

Kutlamalar sırasında sahaya giren taraftarlar da oyuncularla birlikte sevince ortak oldu.

Bu arada TÜYAP Büyükçekmeceli taraftarlar, ABD'li basketbolcu Darryl James Thompson'ı da havaya atarak elde edilen başarıyı doyasıya kutladı.

- Çıvgın: "Olabileceğin en iyisini yaptık"

TÜYAP Büyükçekmece Başantrenörü Özhan Çıvgın, elde ettikleri başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Sezon başında geleceği düşünerek bir ekip kurmaya çalıştıklarını belirten Çıvgın, "Geçen sene ben buraya geldiğimde kulüp olarak çok iyi durumda değildik. Sezona başlarken de hedeflerimiz bu kadar büyük değildi. Allah razı olsun ki, kulüp yöneticilerimiz bana yardımcı oldu. Ben de inandığım ve karakter olarak iyi oyuncularla bir ekip kurmaya çalıştım" dedi.

Özhan Çıvgın, sezon boyunca çok iyi çalıştıklarını da kaydederek, "Herkese teşekkür ediyorum. Olabileceğin en iyisini yaptık. Çok mutluyuz. Tabii ki bunun keyfini çıkarmalıyız, ama bir an önce gelecek senenin planlarını yapıp daha ciddi bir organizasyonla Türkiye Basketbol Ligi'nde de iyi işlere imza atacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

- Basketbolcuların görüşleri

TÜYAP Büyükçekmeceli basketbolcu Recep Doğrusöz, Türkiye Basketbol Ligi'ne yükselmeyi hak ettiklerini vurgulayarak, "Bütün sezon bu an için çalıştık, çabaladık. Rakibimiz de normal sezonda liderliği hak etmişti, ancak play-off'ta biz bir adım daha öndeydik. Bunun sonucunda da Türkiye Basketbol Ligi'ne çıktık. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

TÜYAP Büyükçekmeceli bir diğer basketbolcu Nihat Emre Ekim de çok mutlu olduklarını söyleyerek, "Kimse bizden bu başarıyı beklemiyordu. Çok büyük bir iş başardık. Uzun geçen bir sezonun sonu çok önemliydi. Kendimize inanıyorduk. Açıkçası bütün play-off'u iyi oynadık ve Türkiye Basketbol Ligi'ne yükseldik. Herkese armağan olsun" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adil

açıkça ıslam ve onun muntesiplerin e savaş açmış olan bu firavun ve çetesi ihvan kardeşlerimize her türlü insanlık dışı muamele ederek onları terörize etme çabasına girismistir Karşımızda laftan anlamayan bu çeteler güruhuna karşı cihad etmekten başka çare kalmamıştır ya ızzet ve şeref ile direnilecek dişe dis kana kan ile kısas yapılacak yada zulme boyun eğilecek ki bu da müslümanın tabiatina terstir. Yapılacak belli ya zafer ya şehadet ikiside müslüman a yakışır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş