DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Türkmenler ve MİT üzerinden ihanetler...'

Hüseyin Gülerce, MİT TIR'larına yönelik operasyonu ve Türkmenlere düzenlenen saldırıları ele aldı...

7 Yıl Önce
2015-11-24 04:03:51

Star Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, bugünkü "Türkmenler ve MİT üzerinden ihanetler..." başlıklı yazısında 17-25 Aralık süreçlerinde MİT'in TIR'larına düzenlenen operasyonu ve Türkmenlere yönelik saldırıları değerlendirdi. Sadece muhalefet değil, bilhassa Gülen medyası ısrarla Türkiye'yi teröristlere yardım eden bir ülke gibi göstermeye devam etti, ediyor, ifadesini kullanan Gülerce, "MİT müsteşarının Paralel bir kumpasla gözaltına alınmaya çalışıldığını, sonra da Başbakan Erdoğan'ın tutuklanmak istendiğini unutmayalım. Allah bu millete yardım ediyor. İçeriden, dışarıdan ne kadar çok ihanete uğruyoruz. Paralel Devlet Yapılanması'nın bu ihanetlerin ortasında ne işi var?" dedi.

İşte Hüseyin Gülerce'nin yazısından bir bölüm:

Sınırımızın dibindeki Türkmen bölgesine, karadan Esed rejiminin, havadan da Rus uçaklarının saldırısı, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ağır tahriki anlatıyor. Ne yapıp edip bizi yangının içine çekmeye çabalıyorlar. Türkiye'nin Suriye'nin politikasını eleştirenler, Rusya'nın saldırıları karşısında susuyorlar.

Rus uçaklarının bombardımanı karşısında bugün susan Bahçeli ve Kılıçdaroğlu, MİT'e ait TIR'ların durdurulması ihanetinde, evet ihanetinde, devletin yanında olmadılar.

Cumhuriyet gazetesi seçime beş hafta kala 29 Mayıs'ta, “İşte Erdoğan'ın Yok Dediği silahlar” manşetiyle çıktı. Türkiye Cumhuriyeti devletinin terör örgütlerine yardım ettiği algısına bir defa daha kendince malzeme sundu. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, verilen pası ertesi gün hemen değerlendirdiler. Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet gazetesi gerçekten de olağanüstü bir habercilik görevi yerine getirdi. Suriye'de dökülen kanların ana sorumlularından birisi AKP iktidarıdır. Orada Müslüman kanı dökülüyor, bunlar ellerine silah veriyorlar” dedi.

Bayburt'ta konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de, “Şimdi tüm gerçekler fotoğraflı bir şekilde ortaya çıkmıştır. Adana'da MİT TIR'ları Cumhuriyet Savcılığı tarafından durdurulmuştu. Erdoğan aylarca buna ‘ihanet' dedi. Aylarca savcının ve askerin meşru ve hukuki tutumunu düşmanlık olarak gösterdi. Davutoğlu 1,5 yıldır gerçekleri çarpıtmış, teröristleri silahlandırmıştır” dedi.

Sadece muhalefet değil, bilhassa Gülen medyası ısrarla Türkiye'yi teröristlere yardım eden bir ülke gibi göstermeye devam etti, ediyor.

MİT TIR'larının Adana ve Hatay'da durdurulması ile alakalı iki ayrı yargılama devam ediyor. Birincisi Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nde görülen ve gizlilik kararı verilen “Adana ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ların durdurulması”na ilişkin dava. Üçüncü duruşması, önümüzdeki 26 Kasım Perşembe günü yapılacak. Bu davada tutuklu sanıklar eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, eski Adana İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Özkan Çokay, savcılar Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Ahmet Karaca.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!!!

 

  .

YORUMLAR (2)

ademkarali

yav huseyin abi o tırlarda çocuk bezi, gıda vardı diyen sizler değilmiydiniz...yok biz numaradan söyledik aslında 'silah göndermiştik' diyorsanız, sınırı geçen 2000 tır, savcıların durdudugu2 tır2000-2 = 1998 tanesi nereye gitti...adres şaırıp işide, el kaideye götürş olabilir mi???

Abdullah Basir

Ya bu Hüseyin Gülerce'nin cemaat dışında yazacak, fikir yürütecek başka konusu yok mu? Bu adam cemaat hakkında bişeyler dedikçe gözümde biraz daha 'tetikçi yazar' oluyor. Kurmalı oyuncak gibi. Birileri kurup ortaya bırakıveriyor. Zemberek boşalıncaya kadar 'paralel, fetö, cemaat,17-25 aralık' deyip duruyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş