SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Türkmenistan Devlet Başkanı’ndan, bir haftadır haber alınamıyor

Türkmenistan Devlet Başkanı’ndan, bir haftadır haber alınamıyor

15 Temmuz'da 'yeni kitabını yazmak üzere tatil çıktığı' duyurulan Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulı Berdımuhammedov’dan haber alınamıyor. Rusya basınında öğleden sonra manşetlere çıkan 'flaş haber'de Berdımuhammedov'un öldüğü iddia edildi.

Türkmenistan Devlet Başkanı’ndan, bir haftadır haber alınamıyor
21.7.2019 17:17:37

buyuk_139

15 Temmuz'da "yeni kitabını yazmak üzere tatil çıktığı" duyurulan Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulı Berdımuhammedov'dan, haber alınamıyor. 

Rusya basınında öğleden sonra manşetlere çıkan "flaş haber"de Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulı Berdımuhammedov'un öldüğü iddia edildi.

Haber, bölgeyi yakından takip eden siyasi analistlerden Aslan Rubayev'in Aşgabat'daki kaynaklarına dayandırıldı. Türkmen muhalif kaynaklar da aynı iddiayı gündeme taşıdı. 

Ancak diğer yandan bir başka muhalif portal "Kroniki Türkenistana" ise, Türkmen liderin annesi Ogulabat Berdımuhammedeva'nın ağır hasta olarak Almanya'da tedavi gördüğünü, kendisinin de ziyaret için 12 Temmuz'da özel uçağıyla gizlice Almanya'ya gittiğini duyurdu. 

Gurbangulı Berdımuhammedov'un nerede olduğuna dair 15 Temmuz'dan beri bir açıklama yapılmadı O tarihte "yeni kitabını yazmak üzere tatil çıktığı" duyurulmuştu.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR