DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkiye'ye sığınan Suriyeliler

Türkiye'ye sığınan Suriyeliler

03.06.2015 22:04:36
Suriye'nin Haseke kentine bağlı Rasulayn ilçesindeki çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin sayısı yaklaşık bine ulaştı.

AA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, Haseke kentine bağlı Rasulayn bölgesindeki çatışmalardan kaçıp Akçakale ilçesi bağlı Kepez Mahallesi sınır hattına gelen Suriyeliler, 1 günlük bekleyişlerinin ardından Türkiye'ye alınmaya başladı.

Minibüslerle Akçakale Gümrük Kapısı'na getirilen Suriyeliler, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan kayıt işlemlerinin ardından büyük bölümü daha önce Türkiye'ye sığınan yakınlarının yanına, akrabası bulunmayanlar ise görevlilerin yardımıyla araçlarla kamplara gönderiliyor.

Sabahtan itibaren Türkiye'ye alınmaya başlanan Suriyelilerin sayısının yaklaşık bini bulduğu öğrenildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

C

Savaştıracak adam bulamayıp biz aslında şii mezarlarını koruyoruz sömürmüyoruz Hüseyinin Hz Alinin katilleriyle savaşıyoruz deyip Afganlı Pakistanlı Azeri Paralı askerlerle bölgeyi kan gölüne çevirdiniz bu mübarekler yarın mezarlarından kalksa bu riyakarların yüzlerine tükürür ve bu lainler bizden deüşl derler emin olun şahid olun bunlara ey müslümanlar...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş