DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Türkiye yardım etmeseydi 1 milyon Türkmen şehit olurdu'

Eski Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Hafız, 'Türkiye'nin yardımları olmasaydı otuz bin olan şehit sayımız şimdi belki bir milyona ulaşmıştı' dedi.

7 Yıl Önce
2015-05-31 10:27:53

AA'nın haberine göre; Eski Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Semir Hafız, Suriye'deki Türkmenler için yola çıkan tırların durdurularak sonrasında olaya ait olduğu belirtilen fotoğrafları yayınlanarak Türkiye'yi teröre destek veren bir ülke olarak gösterilmek istendiğini belirtti. 

MİT tırlarına ait olduğu belirtilen fotoğrafları ve buna ilişkin haberleri  "Türkiye, IŞİD ile işbirliği içindeymiş gibi gösterilmeye çalışılıyor. Asıl insanlık suçu, tırların durdurulması ve bunu suç olarak göstermektir. Bu Türkmenlere ölün demektedir" dedi.

Hafız, Türkmenleri, Türkiye'in Suriye'deki sağ kolu olarak nitelendirerek, "Türkmenler için yola çıkmış tırları durdurup daha sonra da olaya ilişkin fotoğrafların yayınlanmasındaki amaç, Türkiye'ye ihanettir, Türkiye'yi teröre destek veren ülke olarak göstermektir. Türkiye'nin Suriye'deki Türkmenleri koruması hakkıdır. Gönderilen yardımı durdurmak ve bunu IŞİD ile ilişkilendirmek ise tamamen yanlıştır" diye konuştu. 

"Türkmenler kendilerini Türkiye'nin yardımları sayesinde koruyor"

Söz konusu tırların Suriye'deki Türkmen Dağı'na ulaşma hedefiyle yola çıktığının altını çizen Hafız, sözlerine şöyle devam etti:

"Suriye Türkmenleri, rejimin saldırılarına karşı kendilerini, Türkiye'nin yardımları sayesinde koruyabiliyor. Türkiye'nin yardımları olmasaydı otuz bin olan şehit sayımız şimdi belki bir milyona ulaşmıştı. Türkiye, Türkmenlere, her zaman gıda, ilaç ve insani yardım yolladı. Zaman zaman çeşitli yardımlar da yapıldı. Ancak hükümete yapılan darbe girişimi ve sonrasında yaşananlar nedeniyle Türkmenlere mühimmat konusunda yardımlar gecikti. Bunun acısını Saray'da, Acısu'da Türkmen gençlerini şehit vererek ödedik. Bu haberler ile hükümeti itham edenler, Esed rejiminin döktüğü kana ortak olmuştur."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

alican güneş

kedi olalı bir fare tuttun bee

CK

Guclu millet guclu devlet

Kamil akin

Ismarlama bir haber. Belliki secim yatirimi.

hakan

sayın bahçeli okusun milliyetci ülkücüyüm diyenler Allahaşkına yeniden bir durumlarını düşünsünler,bahçeli milliyetci vatanını milletini seven kıblesi bir aynı mekanda namazını eda eenlerin aralarına nifak tohumları ekti,öylekiiyi ve kötü günlerde dayanışma içinde olanlar adeta hasım hale geldi,ülkücülere sokağa çıkmayın diyor kimin için çıkmayacaklar ne idüğü belirsiz siyasi görüşü nedeniyle sokağa çıkacak ülkücüler ülke düşmanlarına değil beraber secde ettiği kesime buğuz eder hale geldiler,yanlış siyasi görüş ve söylemleri bırakmalı ülkenin selameti için kolkola girmeliyiz

Görüş Bildir Bizimle Paylaş