Türkiye Rafting Şampiyonası

Türkiye Rafting Şampiyonası

07.07.2015 17:34:45
Türkiye Rafting Şampiyonası 2. Ayak R6 yarışmaları, Tunceli'de Munzur Çayı'nda yapılacak.

Rafting Organizasyon Kurulu Üyesi Gülseren Toka, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 Temmuz - 2 Ağustos arasında Tunceli'de Munzur Çayı'nda Türkiye Şampiyonası Rafting R6 2. Ayak Yarışmaları yapılacağını söyledi.

Organizasyonun federasyonun yıllık programında yer aldığını belirten Toka, "İlimizde mevcut Munzur ve Pülümür Çayları rafting için son derece elverişli doğal ortama sahip. Bu potansiyelin açığa çıkarılması ve kentimizin tanıtılması için bu tür organizasyonlara ihtiyaç var. Bu tür şampiyonlarda bu amaca hizmet ediyor" diye konuştu.

Toka, 4 gün sürecek yarışmalara çeşitli vilayetlerden 15 takımın katılımını beklediklerini aktararak, "Yarışmalarımız sprint, kafa kafaya, slalom ve nehir inişi kategorilerinde yapılacak. Ardından Erzincan'da yapılacak 3. Ayak Yarışmalarının sonucunda kendi klasmanında birinci olan takımlar, Türkiye sıralamasını belirleyecek ve milli takım oluşturulacak" dedi.

Organizasyon hazırlıklarını önemli ölçüde tamamladıklarını ifade eden Toka, organizasyona destek veren Vali Osman Kaymak ile Tunceli Belediyesine, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)