DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Kurulu

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Kurulu

28.05.2015 13:15:00
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Başkanlık sistemini kim istemiyor diye bakıyoruz, gördüklerimiz şunlar; terör örgütü istemiyor, Pensilvanya istemiyor, halka 'Bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam' diyenler istemiyor, Ermeni diasporası istemiyor. Bir de bunlarla aynı çizgiye gelmekten zül duymayan muhalefet partileri, başkanlık sistemini istemiyor" dedi.

Erdoğan, bir otelde düzenlenen Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin milli gelirindeki artış ve refah seviyesindeki yükselişin, diğer tüm sektörlerle beraber otobüsçüleri de olumlu şekilde etkilediğini belirtti.

Eski Türkiye'de farklı bir manzara olduğunu, banka, emekli maaşı, ilaç kuyruklarında bekleyen insanların zorunlu haller dışında seyahat yapamadığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 yıldır korunan istikrar ve güven ortamı sayesinde vatandaşların ülkenin her yerine gidebildiğini kaydetti.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Dün kara trenin tahta koltuklarına mahkum edilen insanımız, bugün son model otobüslerde filmini seyrederek, müziğini dinleyerek, internetini kullanarak her türlü yiyecek, içecek imkanı ile seyahat edebiliyor, bu hale geldik. Bölünmüş yollar, tüneller sayesinde yolculuklar eziyet olmaktan çıkıp keyif haline dönüştü. Türkiye'nin geleceğinden umutlu olmak için bundan daha güzel bir manzara olabilir mi?"

Türkiye'nin yeni bir vizyona ihtiyacı bulunduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 hedeflerine hep birlikte ve güçlü bir şekilde sahip çıkılmasını isteyerek şunları söyledi:

"Bu topraklarda hala 1940'ların tek parti zihniyetini yaşatmaya çalışanlar var. Milli Şeflik döneminin özlemi ile yananlar, öyle kendilerinden geçmiş durumdaki durmadan milleti taciz ediyorlar.

Bakınız, eski CHP milletvekillerinden birinin kızı, televizyon spikeri bir hanımefendi, bizim burada otobüsçü kardeşlerimle, şoförlerle buluşmamızı duymuş ama içine de sindirememiş. Benim sizlerle buluşmamın da olduğu resmi program duyumunu almış, kendince başkanlık sistemi ile otobüsçülerle dalga geçiyor. Hatta daha da ileri gidip, 'muhtar, taksici, otobüs şoförü, kutsal üçlü' diyerek adeta kin kusuyor. Tahkir ettiği kim; bizatihi milletin kendisi. Muhtar demek milletten icazetli demektir. Seçilmiş demektir. Sandık yani demokrasi demektir. Bunların sandığa, millete, demokrasiye inançları, saygıları işte bu kadar. Taksici, otobüsçü kim; bu milletin alın teriyle helalinden evlerine ekmek götüren asil evlatları."

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Şoför kardeşimin desteğinden hareketle başkanlık sistemini küçümsüyor. Aslında böyle yaparak, kendi küçüklüğünü, kendi acziyetini ortaya koyuyor, bunun farkında değil. Şoför esnafımızın desteği üzerinden karşı çıktığı başkanlık sistemini kim istemiyor diye bakıyoruz, gördüklerimiz şunlar; terör örgütü istemiyor, Pensilvanya istemiyor, halka 'Bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam' diyenler istemiyor, Ermeni diasporası istemiyor. Bir de bunlarla aynı çizgiye gelmekten zül duymayan muhalefet partileri, başkanlık sistemini istemiyor. Dikkat edin, bu ittifakta tek bir şey yok. Nedir o? Burada millet yok."

- Başkanlık sistemi -

Kasım ayında Antalya'da G-20 Zirvesi'nin toplanacağını, oradaki ülkelerin yarıdan fazlasının başkanlık sistemi ile yönetildiği bilgisini paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başkanlık sistemi, ülkeleri geri götüren bir sistem olsa afedersiniz bunlar enayi mi, niye o sistemi kullansın?" diye sordu.

Erdoğan, söz konusu ülkelerin parlamenter veya benzeri sistemleri denediğini ancak başkanlık sistemine geçtiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, göreve geldiklerinde 3 bin 400 dolar olan kişi başına milli gelirin, 10 bin 500 dolara çıkarıldığını ancak bu noktada tıkandıklarını ve Türkiye'nin patinaj yaptığını bildirdi.

Patinaj yapan bir aracın geriye doğru kayacağına vurgu yapan Erdoğan, patinaj yapmadan tırmanarak devam etmek istediklerini, 2023'te kişi başı gelirde 25 bin doları hedeflediklerini belirterek, "Sistemde bir güncelleme gerekiyor. Bu güncellemenin adı başkanlık sistemi. Millet işte burada bizimle birlikte yeni Türkiye'yi de istiyor, yeni anayasayı da istiyor, başkanlık seçimini de istiyor. 7 Haziran'da şoförlerimizi, milleti, sandığını küçümseyenlere haddini bildirmeliyiz" diye konuştu.

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

türkiye

Abdullah gül başbakan tayyip erdoğan cumhurbaşkanı davutoğlu dışişleri bakanı olursa türkiye uçar. bu fırsatı değerlendirmeleri gerekir. abdullah gül'lü bir erken seçim çok güzel olurdu..hırslarınızı bir kenara bırakıp kafanızı kullanın.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş