DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Kurulu

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Kurulu

28.05.2015 13:16:18
Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, sektörün son 4 yılda 1 milyar yolcuya hizmet verdiğini söyledi.

Erdoğan, TOFED'in 6. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, son yıllarda karayolu ulaşımında yaşanan gelişmelere dikkati çekti.

Erdoğan, yapı tamamlanan duble yolların ve muayene istasyonlarının özelleştirilmesinin sektörün gelişmesine önemli katkı sağladığını ifade ederek, yapımı süren Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul-İzmir Otoyolu Projesi'nin, sektöre yeni bir ivme kazandıracağını vurguladı.

Bütün taşıma sistemlerinin entegre edilmesini gerektiğini belirten Erdoğan, "Hava ve demiryolu taşımacılığını otobüsçülükle bir bütün olarak değerlendirmeliyiz. Geçen 4 yılda 1 milyar vatandaşı ülkenin dört bir yanına güvenle taşıdık" diye konuştu.

Erdoğan, en güvenli taşımacılığın D1 yetki belgeli otobüslerle yapıldığı ifade ederek, şehirler arası yolculuklarda özel otomobiller yerine otobüslerin tercih edilmesinin teşvik edilmesi gerektiğini kaydetti.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul-İzmir Otoyolu Projesinin sektöre yeni bir ivme kazandıracağını vurgulayan Erdoğan, bu yatırımlarla karayolu ulaşımının kalitesinin de artacağını söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kaliteli

Ufak tefek kuruluşların derneklerin bir lideri başkanı yönetici kadrosu var. hıristiyanların bile papaları var İslam toplumunun yöneticisi lideri kim ???

Görüş Bildir Bizimle Paylaş