DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Türkiye'nin önü açık'

Erdoğan, 'İnanıyorum ki Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun önderliğinde inşallah Türkiye'nin önü açık' dedi.

7 Yıl Önce
2015-05-26 17:51:56

AA'nın haberine göre; Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Malatya Öğretmenevi'nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Sivil  toplum alanında yıllardır bazı çalışmalar yaptıklarını anlatan Erdoğan, bunlardan birinin de TÜRGEV'deki kız yurtları olduğunu belirtti. Erdoğan, vakıf bünyesinde anaokulu ve ilkokul eğitimine yeni bir bakış açısı getirmeye çalıştıklarını, üniversite ve sonrasına yönelik farklı akademik çalışmalar yürüttüklerini bildirdi.  

Bilal Erdoğan, TÜRGEV dışında da imam hatip okullarının Türkiye'de genel anlamda din eğitimi ve eğitimin kalitesinin artmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Eğitim alanındaki faaliyetlerini Malatya'ya da taşıma gayretinde olduklarını dile getiren Erdoğan, "İnşallah Malatya'ya bu gelişimizde hem Türkiye'nin eğitim alanındaki faaliyetleri, yurt sahasındaki faaliyetleri Malatya'ya taşımamız mümkün olur hem imam hatip okulları ve eğitim alanındaki faaliyetlerimizi burada eğitim kalitesine yönelik, sivil toplum kuruşlarının enerjisini artırmaya yönelik faaliyetlerimizi Malatya'da inşallah ateşlemiş oluruz" dedi.

"Türkiye'nin önü açık"  

Erdoğan, önlerinde bir seçim olduğu için sivil toplum kuruluşları ve sosyal kesimlerin hepsinin heyecanla Türkiye'nin önündeki yeni dönemin inşasıyla ilgili çalışmalar yaptıklarını gördüklerini kaydetti. 

Türkiye'nin yeni döneminin eskisinden çok daha parlak ve aydınlık olacağını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Çünkü halkımız hakikaten ferasetini defalarca ortaya koymuş. Türkiye üzerine kurulmaya çalışılan oyunları defalarca bozmuş ama elbette oyun kuranlar, elbet Türkiye'nin geleceğini çalmaya niyetli bütün mihraklar çalışmaktan geri duramamışlardır. Biz çalışmaktan geri durmayacağız. Onlar da bu çalışmalarımızı hançerlemeye, Türkiye'nin önünü kesme gayretlerini sürdürmeye devam edecekler. Ben inanıyorum ki Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun önderliğinde inşallah Türkiye'nin önü açık. Türkiye huzurumuzu, birliğimizi bozmaya çalışan bütün fitne fesat odaklarının oyunlarını bozmaya yetecek güce sahip bir sosyal feraset sahibi halkın ülkesidir. Onun için inşallah ben önümüzdeki seçimlerden çok büyük hayırlar çıkacağından eminim." 

Sivil toplumun dik durmasını, siyasete yön verecek şekilde kendisini geleceğe hazırlamasını isteyen Erdoğan, "İnşallah böylelikle gelişmiş ülkelerde olduğu gibi bizde de toplumun kılcal damarlarına nüfuz etmiş bir sivil toplum, hizmetlerinde de yapacağı işlerde de insan odaklı bütün faaliyetlerde çok daha etkili, çok daha başarılı işlere imza atacaktır" diye konuştu.

                       

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mazhar seçgin

Bizi yanıltmadın Nevzat Çiçek, seninle ayrı dünyaların insanlarıyız...Ve ben bunu yıllar önce fark ettim...Başkaları farketmese de!!!!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş