DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları

İşte geçmişten günümüze Genelkurmay Başkanlığı yapmış isimler:

06.08.2015 17:00:54
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
M.İsmet İNÖNÜ Orgeneral 3 Mayıs 1920 - 10 Kasım 1921
1
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Fevzi ÇAKMAK Mareşal 03 Nisan 1921 - 31 Ağustos 1922 (Orgeneral) 31 Ağustos 1922 - 12 Ocak 1944 (Mareşal)
2
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
M.Kazım ORBAY Orgeneral 12 Ocak 1944 - 30 Temmuz 1946
3
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Salih OMURTAK Orgeneral 1 Ağustos 1946 - 8 Haziran 1949
4
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
A. Nafiz GÜRMAN Orgeneral 10 Haziran 1949 - 6 Haziran 1950
5
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
M. Nuri YAMUT Orgeneral 5 Haziran 1950 - 10 Nisan 1954
6
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
A. Nurettin BARANSEL Orgeneral 28 Mayıs 1954 - 25 Ağustos 1955
7
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
İ. Hakkı TUNABOYLU Orgeneral 25 Ağustos 1955 - 10 Ekim 1957
8
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
İ. Feyzi MENGÜÇ Orgeneral 11 Ekim 1957 - 22 Ağustos 1958
9
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
M. Rüştü ERDELHUN Orgeneral 23 Ağustos 1958 - 27 Mayıs 1960
10
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Ragıp GÜMÜŞPALA Orgeneral 3 Haziran 1960 - 4 Ağustos 1960
11
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Cevdet SUNAY Orgeneral 4 Ağustos 1960 - 16 Mart 1966
12
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
A. Cemal TURAL Orgeneral 16 Mart 1966 - 16 Mart 1969
13
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Memduh TAĞMAÇ Orgeneral 16 Mart 1969 - 29 Ağustos 1972
14
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Ö. Faruk GÜRLER Orgeneral 29 Ağustos 1972 - 6 Mart 1973
15
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Semih SANCAR Orgeneral 6 Mart 1973 - 7 Mart 1978
16
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
A. Kenan EVREN Orgeneral 7 Mart 1978 - 1 Temmuz 1983
17
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Nurettin ERSİN Orgeneral 1 Temmuz 1983 - 6 Aralık 1983
18
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
M.Necdet ÜRUĞ Orgeneral 6 Aralık 1983 - 2 Temmuz 1987
19
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Necip TORUMTAY Orgeneral 24 Temmuz 1987 - 3 Aralık 1990
20
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Doğan GÜREŞ Orgeneral 6 Aralık 1990 - 30 Ağustos 1994
21
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
İ.Hakkı KARADAYI Orgeneral 30 Ağustos 1994 - 30 Ağustos 1998
22
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Hüseyin KIVRIKOĞLU Orgeneral 30 Ağustos 1998 - 28 Ağustos 2002
23
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Hilmi ÖZKÖK Orgeneral 28 Ağustos 2002 - 28 Ağustos 2006
24
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Yaşar BÜYÜKANIT Orgeneral 28 Ağustos 2006 - 28 Ağustos 2008
25
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
İlker BAŞBUĞ Orgeneral 28 Ağustos 2008 - 27 Ağustos 2010
26
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Işık KOŞANER Orgeneral 27 Ağustos 2010 - 29 Temmuz 2011
27
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Necdet ÖZEL Orgeneral 29 Temmuz 2011 - 04 Ağustos 2011 (Vekâlet) 04 Ağustos 2015 -
28
Türkiye'nin Genelkurmay Başkanları
Hulusi AKAR Orgeneral 5 Ağustos 2015 -
29
Görüş Bildir Bizimle Paylaş