DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkiye'nin 85 bin camisinde bir ilk

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, Berat Kandili dolayısıyla Türkiye'nin tüm camilerinde topluca dua etme kararı aldığı öğrenildi...

7 Yıl Önce
2015-06-02 06:03:51

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Türkiye genelinde 85 bin camide ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Berat Kandili programı nedeniyle bulunduğu İskeçe Çınar Camisi'nde yatsı namazına müteakip aynı dua edildi.

ÜMMET "BERAAT" İÇİN DUA ETTİ
Ellerin semaya af ve mağfiret için açıldığı bugünde, tüm camilerde okunan duada ilk olarak tövbe ve istiğfarda bulunuldu.

Zihinleri, yürekleri, gayeleri, sevgileri, hüzünleri ve acıları bir kardeşler topluluğu olmak için edilen duada, birlik ve kardeşlik teması üzerinde duruldu.

Dünyadaki savaşlar, işgaller ve katliamlara dikkat çekilen duada, "dünyanın milyonların inlediği bir enkaz olmaktan kurtarılması" için Allah'a niyaz edildi.

"BİZİ HAYRIN ANAHTARI, ŞERRİN KİLİDİ EYLE"
Dünyayı huzur, barış ve güven içinde daha yaşanabilir bir dünya haline getirebilmek için Allah'tan yardım dilendiği duada, "Bizleri, insanlığın barış ve huzuru için hayrın anahtarı şerrin kilidi olanlardan eyle" ifadelerine yer verildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş