SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Türkiye Makine Sanayi Zirvesi yapılacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, yarın İzmir'de düzenlenecek Türkiye Makine Sanayi Zirvesi'nde makine ve teçhizat sektörü temsilcileriyle buluşacak

Türkiye Makine Sanayi Zirvesi yapılacak
14.2.2018 10:16:09

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yarın Türkiye Makine Sanayi Zirvesi'nde makine ve teçhizat sektörü temsilcileriyle bir araya gelecek.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, sanayi üretiminde katma değeri ve yüksek teknolojili ürünlerin payını artırmak üzere başlatılan "Sanayide Yüksek Teknolojiye Geçiş Programı" kapsamındaki ilk toplantı İzmir'de gerçekleştirilecek.

Program kapsamında, odak sektörler arasında yer alan makine ve teçhizat sanayisinde rekabet gücünü artıracak ve ithalat bağımlılığını azaltacak ürün ve projelerin geliştirilmesi konuları ele alınacak.

Söz konusu ürünlerin ve yüksek teknolojiye geçişteki somut adımların belirlenmesi amacıyla yarın Bakan Özlü başkanlığında, İzmir Hilton Otel'de, Türkiye Makine Sanayi Zirvesi gerçekleştirilecek.

Zirveye, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileriyle makine ve teçhizat sanayisi firmalarının üst düzey yöneticileri katılacak. Özlü'nün açılış konuşmasıyla başlayacak zirvedeki oturumlarda, Sanayide Yüksek Teknolojiye Geçiş Programı ile makine ve teçhizat sanayisinin mevcut durumu, sorunları ve çözüm yolları ele alınacak.

Sponsorlu

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR