DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Türkiye Hava Gösterisi 2015'

'Türkiye Hava Gösterisi 2015'

31.05.2015 15:59:17
Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının 104. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İzmir'de "Türkiye Hava Gösterisi 2015" etkinliği düzenlendi.

İzmir Çiğli'deki 2. Ana Jet Üs Komutanlığında halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen etkinlikte, Türk Hava Kuvvetleri'nin envanterindeki, F-16, Boeing 737 AEW&C erken hava uyarı ve kontrol, Hercules uçaklarının da aralarında bulunduğu hava araçları ile TAI tarafından geliştirilen başlangıç ve temel eğitim uçağı "Hürkuş" ile test uçağı "Tracker" ziyarete açıldı.

Etkinlikle askeri uçakları yakından görme ve tanıma fırsatı bulan İzmirliler, Türk Yıldızları ve Solo Türk ile özel yapım "mor menekşe" adlı çift kanatlı uçağı ile Ali İsmet Öztürk'ün sunduğu akrobasi gösterilerini de heyecanla izledi.

Paraşütçülerin de gösteri atlayışı yaptığı etkinlikte, görevi sırasında düşman sahasına atlamak zorunda kalan pilotların sağ salim vatan toprağına getirilmesi için "geride asker bırakmak yok" felsefesiyle Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinden seçilen subay ve astsubaylardan kurulu Muharebe Arama Kurtarma (MAK) Timi'nin gösterisi de büyük beğeni topladı.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün de izlediği etkinlikte, paraşütçüler ve MAK timleri gösteri sonunda bayrak töreniyle protokolü selamladı.

- Simülatörlerle uçuş heyecanı

Türk Hava Kuvvetleri'nin pilot ihtiyacını karşılamak üzere uçuş eğitiminin verildiği 2. Ana Jet Üssü'ndeki etkinlikte, yapılan çekilişle 10 şanslı izleyici, başlangıç uçuş eğitiminde kullanılan "KT-1T" ve temel jet eğitiminde kullanılan "T-38M" uçakları simülatörleriyle sanal uçuş keyfi yaşadı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ALİCAN

Ahmet Hakan sen de konuyu çarpıtma. Sayın Bahçeli HDP'ye oy verenleri adam yerine koymuyor falan değil. HDP'nin siyaset yapma biçimini meşru bulmuyor. Terörle paralel-birlikte hareket etmekten vazgeçmesini istiyor. İtirazı Kürt seçmene değil HDP'nin yönetici kadrosuna bence.Ama Bahçeli konuşurken burayı da açıklığa kavuştursa iyi olur. Ayrıca siz medyacıların da HDP'yi bu konuda zorlamanız lazım. Mesela daha dün Demirtaş, 'AKP-MHP Koalisyonu savaş koalisyonu olur' dedi. Buna başta basın, tüm kamuoyunun tepki göstererek Demirtaş'a geri adım attırması lazım. Görevinizi iyi yapmıyorsunuz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş