DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkiye-Gürcistan elektrik enterkonneksiyonuna onay

Türkiye ile Gürcistan arasında elektrik geliştirilmesi için imzalanan mutabakat zaptı Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı.

7 Yıl Önce
2015-06-02 11:34:38

AA'nın haberine göre; Mutabakat Zaptı'nın onayına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Bakanlar Kurulu, 29 Temmuz 2009'da Ankara'da imzalanan, " Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı veGürcistan Enerji Bakanlığı Arasında Türkiye-Gürcistan Elektrik Enterkonneksiyonlarının Geliştirilmesi Hakkında Mutabakat Zaptı"nı onayladı.

Mutabakat zaptına göre, taraflar iki ülke arasında kurulacak iletim hattı üzerinden önce net 650 megavat kapasiteye kadar enerji transfer edecek. Daha sonra bu transfer ülkelerin enerji talebinin gelişimine göre bin megavata çıkarılacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M

Bundan sonra Tayyip erdoganin fetullah gülen gibi oldugu kanitlansa dahi, ben yine bu haberlere alet olup bu paralel hizmet erlerine kanmam. Erdoganida silerim, kendime yeni bir lider edinirim ama cemaat olarak katilacagim son yer dahi olamaz bunlar. bir kaç senedir kafirlere kendi vatanini sikayet edenler, bugün ise mükafaat olarak o kafirlerin onlari aklama çabasini görüyorum, dindar türklerin bunlara bagli olmasini istiyorlar. bunlar beyin yikamasinda, korkutup susturup 'sabrettirmede' çok basarililar, ve tabiiki bir olduklari için.

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş