'Türkiye, dünyadaki en büyük 10 ekonomiden biri olacak'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş:- 'Türkiye, şu anda dünyanın 13. en büyük ekonomisi, birkaç yıl içinde Türkiye, dünyanın 10 en büyük ekonomisinden birisi olacak, bunu da sağlayacağız'- 'Birileri Türkiye'yi bir alt lige atmaya, ikinci lige göndermeye çalışıyor. PKK da budur, PYD de budur, DEAŞ da budur, FETÖ ve dışarıdan Türkiye'ye ekonomik saldırılarda bulunanlar da budur'

2019-03-15 22:52:19
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye, şu anda dünyanın 13. en büyük ekonomisi, birkaç yıl içinde Türkiye, dünyanın 10 en büyük ekonomisinden birisi olacak, bunu da sağlayacağız." dedi.

Kurtulmuş, Avcılar'da düzenlenen Kars-Ardahan-Iğdırlılar Hemşehri Buluşması'nda, 31 Mart seçimleri için son düzlüğe girildiğini hatırlatarak, 31 Mart'ta Avcılar'da yıllardır süren talihsizliğe bir son verileceğini söyledi.

Avcılar'da belediyecilik hizmetlerinin olması gerekenin çok altında kaldığını anlatan Kurtulmuş, "Avcılar, İstanbul'un parlayan bir yıldızı olacak, ilçeler arasında öne çıkacak. Avcılar'a yıllardır sağlık alanında yatırım yapan İbrahim Ulusoy ve arkadaşları yönetime gelerek, burada çok güzel hizmetler verecekler." diye konuştu.

Kurtulmuş, Türkiye'nin bir seçime daha girdiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu seçim, birçok bakımdan önemli bir seçim. Türkiye, 24 Haziran'da yeni bir yönetim modeline geçti ve milletimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı olarak seçti. 31 Mart her ne kadar belediye seçimi ise de Türkiye'de milletimizin iradesini göstermesi bakımından önemli bir gösterge olacaktır. 31 Mart, Türkiye siyaseti için önemli ve gerçekten hayati bir seçimdir. 31 Mart seçimleriyle Allah bu milletin yolunu bir kez daha açmayı nasip etsin. Türkiye'de artık siyaset iki eksende olacak. Cumhur İttifakı'nın karşısındaki ittifakın, bir benzemezler ittifakı olduğunu hepimiz görüyoruz. Bunların derdi, 'Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin.' Milletimiz sandıkta bu benzemezler ittifakına haddini bildirerek, gereğini yapacak."

- "Türkiye'nin büyük ve güçlü bir ülke olması gerekir"

Kurtulmuş, Türkiye'nin büyük ve güçlü bir ülke olması gerektiğini ifade ederek, "Bu istikrar böyle devam etsin, Türkiye kendi savunma sistemlerini birkaç yıl içinde kuracaktır. Artık eski Türkiye yok. Türkiye, büyük Türkiye olma istikametinde hızla yürüyor. 31 Mart seçimleri, yeniden bu iradenin teyit edileceği bir seçim olacaktır. Türkiye artık gelişmiş bir ülkedir, daha da ileriye gidecek ve daha güçlü bir ülke olacak. Türkiye, şu anda dünyanın 13. en büyük ekonomisi, birkaç yıl içinde Türkiye, dünyanın 10 en büyük ekonomisinden birisi olacak, bunu da sağlayacağız. Birileri Türkiye'yi bir alt lige atmaya, ikinci lige göndermeye çalışıyor. PKK da budur, PYD de budur, DEAŞ da budur, FETÖ ve dışarıdan Türkiye'ye ekonomik saldırılarda bulunanlar da budur." değerlendirmesinde bulundu.

Dünyanın her yerindeki mazlum milletlerin gözünü dikip, Türkiye'ye baktığını anlatan Kurtulmuş, "31 Mart akşamında da dünyanın birçok yerinde mazlum insanlar, Türkiye'nin seçimlerini dikkatle takip edecek ve AK Parti'nin açık ara birinci çıktığı seçim sonucunda her biri mutlu bir şekilde Türkiye'ye dua etmeye devam edecek." dedi.

- "Mazlum milletlerin öncüsü olan bir Türkiye istemiyorlar"

Kurtulmuş, Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırısına değinerek, "49 kardeşimiz şehit oldu. Bu ne Müslüman düşmanlığıdır. Türkiye'yi Müslüman dünyasının çadırının ana direği olarak görüyorlar. Hastalıklı ve faşist bir zihniyet, güçlü bir Türkiye istemiyor. Dünyanın dört bir tarafındaki mazlum milletlerin öncüsü ve sözcüsü olan bir Türkiye istemiyorlar." ifadelerini kullandı.

Bu seçimin özellikle Avcılar açısından önemli bir seçim olduğunun altını çizen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"İçinde bulunduğumuz Yeşilkent Mahallesi'nin sorunları var. Kangren haline gelmiş olan imar meselesini, 31 Mart'tan sonra yerel yönetimler, büyük şehir ve merkezi yönetim üçü birlikte halledecek. Hiçbir kayba uğramadan, kardeşlerimizin sahip oldukları mülklerinin imar sorunları halledilecek ve çocuklarınıza imar sorunları halledilmiş yerler bırakacaksınız. Ayrıca 4 okulun temeli de atılacak. Yüzme havuzlu bir spor kompleksi, kültür kompleksi yapılacak, gençlerimiz için bağımlılıkla mücadele merkezi kurulacak. Devlet hastanesine ek poliklinik yapılarak, hizmete açılacak. 31 Mart'ta İbrahim Ulusoy'u belediye başkanı yapacağız. 31 Mart, Avcılar, İstanbul ve Türkiye için yeni bir yükseliş kapısına vesile olacak."


YORUMLAR (0)