DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkiye'den Yemen'e insani yardım

Türkiye, AFAD ve Kızılay aracılığıyla Yemen'e 10 bin ton un, iki sahra hastanesi, 100 tekerlekli sandalye ile çeşitli insani yardım malzemesi gönderecek. Yardım gemisi, yarın İskenderun Limanı'nda düzenlenecek törenle Aden Limanı'na uğurlanacak.

5 Yıl Önce
2017-07-08 14:23:11

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türk Kızılayı'nın girişimleriyle Yemen'e gönderilecek insani yardımları taşıyan gemi, yarın İskenderun Limanı'ndan uğurlanacak.

Alınan bilgiye göre, AFAD ve Türk Kızılayı tarafından, iç savaş nedeniyle tarihinin en karanlık günlerini yaşayan Yemen'e insani yardım gemisi gönderilecek.

AFAD'ın girişimiyle Toprak Mahsulleri Ofisince hazırlanan 10 bin ton un, Sağlık Bakanlığınca oluşturulan iki sahra hastanesi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) tedarik edilen 100 tekerlekli sandalye ile Türk Kızılayınca hazırlanan çeşitli insani yardım malzemesi, Yemen'e ulaştırılacak.

Bu konuda Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından yük gemisi ve güvenlik nedeniyle buna eşlik edecek fırkateyn için gerekli izinler alındı.

Yardım gemisi yarın İskenderun Limanı'nda düzenlecek törenle Yemen'in Aden Limanı'na uğurlanacak. Törene, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak da katılacak.

AFAD'ın girişimleriyle ramazan ayında önce Somali, ardından da Gazze'ye insani yardım gemileri gönderilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş