DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkiye'den İsrail'e 7 yıl sonra ilk ziyaret

Türkiye ve İsrail ilişkilerinin normalleşmesinin ardından Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Tel Aviv'e gitti...

5 Yıl Önce
2017-02-06 22:35:37

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşmesi süreci kapsamında 7-8 Şubat'ta gerçekleştireceği resmi temaslar için Tel Aviv'e gitti. Avcı, 2010'da Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı sonrası İsrail'i ziyaret eden ilk bakan oldu.

Ajansların aktardığı bilgide; Bakan Avcı'yı, Ben Gurion Uluslararası Havaalanı'nda, Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Kemal Ökem ile diğer ilgililer karşıladı. Avcı, resmi ziyaret kapsamında, yarın İsrail Turizm Bakanı Yariv Levin ile görüşecek. Görüşmenin ardından iki bakan ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Akdeniz Turizm Fuarı resmi açılış törenine katılacak olan Nabi Avcı, Türk ve İsrailli turizmcilerle bir araya gelecek. Bakan Avcı, Tel Aviv Kültür Merkezi ve Anadolu Ajansı tarafından düzenlenen "Türkiye-İsrail İlişkileri Fotoğraf Sergisi" açılışına katılacak. Avcı, temasları kapsamında İsrail Türk Yahudileri Cemaatiyle de bir araya gelecek. 

Avcı'nın İsrail ziyaretine, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Ali Murat Ersoy da iştirak ediyor.

İsrail güvenlik güçlerinin 31 Mayıs 2010'da Gazze'ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine saldırısı sonucu 10 Türk vatandaşının hayatını kaybetmesi, iki ülke ilişkilerinin kopmasına neden olmuştu. İlişkiler, İsrail'in özür dilemesi, kurbanların ailelerine ödenecek tazminatı Türkiye'ye iletmesi ve Gazze'ye insani yardımların başlatılmasıyla normalleşme sürecine girmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adalet

İşte islamcıların hal-i pür melali..Fetullah'a ne laflar ettiler İsrail ajanı diye..Çevik Bir!e ne laflar ettiler 'İsrail'le askeri anlaşmalar yapıyor' diye..Çiller...Demirel v.s hep İsrail uşağı idi..Her gün biz sokağa döktüler İsrail'le ilişki kuran sağcı -laik siyasetçilere karşı...Şimdi israil'le en iyi diplomatik diyalog içindeler...Ne söylesek ne yazsak bu ilkesiliği bu omurgasızlığı izah edemeyiz....

Ahmet Uzun

Tam da İsrail'in Gazze'yi bombalamaya başladığı zama denk geldi. Zamanlama manidar...

Ahmet Uzun

Tam da İsrail'in Gazze'yi bombalamaya başladığı zama denk geldi. Zamanlama manidar...

Kulak kuscu

İsraelin büyük çoğunluğu Hazar Türküdür. Bunu onlarda biliyor. Bizim bunu bilerek siyaset üretmemiz lazım. Ukrayna musevilerinin tamamı Hazar kalıntısı. Yapılan gen analizlerindende bu ortaya çıktı. Türkiye'deki soyadı Eskinazi olan musevilerinin tamamı hazardir . Bakınız www.khazaria.com

müslim

gazzeyi bombalamaya birlikte mi karar vermişler..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş