DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkiye'de seçim manzaraları

Milletvekili seçimi için oy kullanma işlemleri sürerken ilginç olaylar da yaşandı. Batman'da 76 yaşındaki bir vatandaş için sandık kuruldu. 2 haneli Kayseri Pınarbaşı'nda oy kullanma 1 saatte bitti.

7 Yıl Önce
2015-06-07 12:14:39

Yeni dönem milletvekillerinin belirlendiği Türkiye'de seçim ilginç manzaralara sahne oldu.

Kilis'te yaşayan 90 yaşındaki Döne Şahin oy kullanmak için geldiği okulda vatandaşlar tarafından salona sırtta taşındı. Şahin, getirildiği sınıfta sandık görevlilerinin yardımıyla oyunu kullandı. 

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugüne kadar çok oy kullandığını belirterek, seçimin Türkiye için hayırlı olmasını diledi. Şahin, ''Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Hangisi hayırlıysa o kazansın" şeklinde konuştu.

Bir kişi için sandık kuruldu

Batman merkeze bağlı 16 seçmenin bulunduğu Yolveren köyünde 76 yaşındaki Muhtar Mehmet Alcu için sandık Yakıtlı köyünde kuruldu.

Sabah erken saatlerde Yakıtlı köyüne giden Alcu, kendisi için köyün camisinde kurulan sandıkta milletvekili genel seçimi için oyunu kullandı.

Alcu, yaptığı açıklamada, köydeki diğer seçmenlerin yurtdışında olması nedeniyle cumhurbaşkanı seçiminde sandığın evlerinde kurulduğunu belirterek, "Evimize kurulan sandıkta eşimle oy kullanıyordum. Eşim hastanede olduğundan güvenlik gerekçesiyle Yakıtlı köyünde giderek benim için kurulan sandıkta oy kullandım" dedi.

Huzurevi sakinlerine otobüs

Edirne Huzurevi'ndeki yaşlılar, milletvekili genel seçimi için oy kullanacakları okula kendilerine tahsis edilen otobüslerle götürüldü.

Bazı bedensel engelli yaşlılar da tekerlekli sandalyeyle Sağlık Bakanlığı'na ait evde bakım aracına taşındı.

1 saatte sona erdi

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine bağlı 2 haneli ve 20 seçmenli Büyük Köşkerli Mahalllesi'nde, oy kullanma işlemi yaklaşık 1 saatte sona erdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş