Türkiye'de köpek balığı saldırısı

Mersinli balıkçılar 12 mil açıkta, 3 metre boyunda yaklaşık 250 kilogram ağırlığında camgöz cinsi köpek balığı yakaladı. Dev köpek balığını tekneye çekmek için saatlerce uğraş veren balıkçı, kolundan yaralandı.

2015-05-21 18:40:54

Mersin'in Silifke ilçesi açıklarında sıcak sularda yaşayan 3 metre uzunluğunda yaklaşık 250 kilo ağırlığında camgöz cinsi köpek balığı yakalandı. Yakalanan dev köpek balığı, avlanma yasağının devam etmesi nedeniyle Akdeniz'in 12 mil açığında uluslararası sularda avlamayı sürdüren Mersinli balıkçıların, bu ay içinde ağına takılan 16. köpek balığı oldu. Yakaladığı köpek balığını tekneye çekmek için saatlerce uğraş veren balıkçı İsmail Polat ise, kolundan yaralandı. İsmail Polat, açıklarda havanın fırtınalı olmasından dolayı balığı çıkarmakta oldukça zorlandığını belirterek, "Balık sürekli tekneye vuruyordu. Tam ağdan çıkarırken elimden yaraladı. Ama çok şükür tekneye atmayı başardık" dedi.

Balık Pazarı Derneği Başkanı Faruk Polat da Akdeniz'de son dönemde sıkça görülmeye başlayan köpek balıklarının diğer balıkları kaçırdığını ve balıkçılık sektörüne büyük zarar verdiğini söyledi. Balığı, 12 mil açıkta uluslararası sularda yakaladıklarını kaydeden Polat, "Köpek balığı etinin kansere faydalı olduğunu düşünüyoruz. O nedenle dernek olarak bizde bu balığı parçalayıp, isimleri bizde mevcut olan kanser hastalarına dağıtacağız"

YORUMLAR (0)

seydi dağlı

Mekanı cennet olsun.