DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkeş'in oğlu AK Parti'den istifa etti

Alparslan Türkeş'in oğlu AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

29.05.2015 15:34:14

Türkeş, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti'nin seçim beyannamesinde, "Anayasadan 'Türk' adının çıkarılacağı, başkanlık sistemi adı altında 92 yıllık devletin bölünerek federasyon ve özerk alanlara dönüştürüleceği tuzağını fark ettiğini" belirtti.

Her türlü haksız itham ve zorluğa, bilinmeyen birçok duruma karşın, birlikte yola çıktığı insanlara karşı tam bir vefa göstermek adına dört yılı AK Parti üyesi olarak tamamladığını vurgulayan Türkeş, şunları kaydetti:

"Seçim beyannamesindeki bu ve benzeri istekler, Türkiye'yi bölmek isteyen terör hareketinin ve arkalarındaki karanlık güçlerin istekleriyle ya benzeşmekte ya da birebir örtüşmektedir. Yılın 365 günü demokrasi sözünü dillerinden düşürmeyenlerin, böylesine tehlikeli bir seçim beyannamesi hazırlanırken bir kez olsun halkın iradesinin temsilcisi olan milletvekillerinin görüşlerini almamaları, iddia ettikleri ileri demokrasi seviyelerinin ispatıdır.

"HER FIRSATTA BABAMA..."

Bir diğer husus, AKP Genel Başkanı Davutoğlu ve aynı zihniyet sahiplerinin her fırsatta babam Alparslan Türkeş'e dil uzatarak hadlerini aşmalarıdır. Kurtuluş Savaşı'na, milli mücadeleye başbuğluk ederek haçlı ordularına karşı insanlık tarihinin en muazzam zaferlerini kazanan ve böylece İslam'ın bu topraklarda var olmaya devam etmesine vesile olan Atatürk adının telaffuz dahi edilmesinden ısrarla kaçınılması, muhakkak ki bir art niyet göstergesidir.''

Türkeş, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

"Adalet ve Kalkınma Partisi'nde milli ve siyasi iklimin süratle bozulmaya yüz tuttuğunu gördükten sonra, bu partide görev yapmanın büyük bir manevi, milli ve vicdani vebal yükleyeceği inancına kanaat getirdiğim için, tarihe not düşmek amacıyla Adalet ve Kalkınma Partisi üyeliğinden istifa ediyorum."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Canan Karakaya

Tayyip Bey doğru söylüyor:'PYD IŞİD'den daha tehlikelidir.' IŞİD Müslümandır, Tayyip Erdoğan söylüyorsa altına imzamı basarım. PYD yahudidir, siyonisttir, gavurdur, ermenidir, rum piçidir. Ermeni dölünden ne çıkar? Yaşasın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hiç olmazsa az tehlikeli olduğunu söylediği IŞİD! Bari IŞİD Kürtlerin kökünü kazıyor... gerisi teferruattır!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş