DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Turkcell'liler kredi notunu SMS ile öğreniyor

Turkcell'liler kredi notunu SMS ile öğreniyor

7 Yıl Önce
2015-05-29 11:33:08
Turkcell'in, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) iş birliği ile hayata geçirdiği yeni servis kapsamında Findeks Kredi Notunu SMS üzerinden öğrenmek mümkün hale geliyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Turkcell, bireylerin kredili ürünlerine ilişkin geçmiş ödeme performansları hakkında bilgi sahibi olma imkanı veren Findeks Kredi Notu'nu tek bir SMS'le müşterilerine ulaştırdığı yeni servisini kullanıma sundu.

KKB güvencesiyle Findeks tarafından geliştirilen ve Turkcell kullanıcılarının SMS üzerinden sorgulama yaparak öğrenebildikleri Findeks Kredi Notu, kişinin kredi başvurusu yapmadan önce kredi alabilme ihtimalini tahmin etmesine yardım ediyor. Turkcell'lilere sunulan SMS ile kredi notu öğrenme servisi aynı zamanda çeşitli satın alım ve kiralama süreçlerinde de bireylere avantaj sahibi olma imkanı sunuyor.

Bireylerin yanı sıra ticari ilişkilerde bulunan gerçek kişiler için de önemli bir ön bilgi olan Findeks Kredi Notu'nu öğrenmek isteyen Turkcell'lilerin TC kimlik numaraları ve doğum yılını, aralarında bir boşluk bırakarak "1122"ye SMS ile göndermesi gerekiyor.

Bu bilgilere dayalı olarak bir önceki kredi notu, mevcut kredi notu ve kredi notu seviyesi (iyi, orta, kötü) SMS olarak kullanıcıya iletiliyor. Kişilerin cep telefonları ve TC kimlik numaralarının eşleştirilerek gerçekleştirilen sorgulama 9 lira ile ücretlendiriliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

osman

Onca hirsizlik yolsuzluk rusvet adam kayirma kadin cinayeti ve adaletsizlikle fuhus varken bunlari elestirmekten korkuyorsun. Kalkip Kurtlerin sectigi vekillere serefsiz demek daha populer ve hukumet nezdinde daha makbul degil mi.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş