DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türk Yıldızları Polonya'da nefes kesti

Türkiye'de büyük bir ilgiliyle takip edilen Türk Yıldızları grubu kez de Polonya'da düzenledikleri bir gösteriyle izleyenleri etkiledi.

15.06.2015 08:44:49

AA'da yer alan habere göre, Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları Polonya'nın Poznan kentinde ilk kez düzenlenen havacılık festivali kapsamında  bir  gösteri uçuşu yaptı. Poznan'daki askeri havalimanından hareket eden uçakların Poznan semalarındaki yaklaşık 35 dakikalık gösterisi büyük ilgiyle izlendi.

Türk Yıldızları Filo Komutanı Yarbay Zeki Koltukoğlu Polonya'da ilk kez gösteri uçusu düzenlediklerini ve gördükleri ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Koltukoğlu, dün iki sortilik bir uçuş gerçekleştirdiklerini ifade ederek bugün son günde bir sorti uçuş yaptıklarını anlattı.

Hem Polonyalılar'ın hem de çevrede yaşayan Türklerin yoğun ilgisine işaret eden Koltukoğlu, ''Burada Türk bayrağını dalgalandırmak gurur verici. İlk defa Polonya'ya geliyoruz. Bundan sonra da Polonya'da değişik organizasyonlara sanırım katılımımız olacaktır'' dedi.

Türkiye'nin Polonya Büyükelçisi Yusuf Ziya Özcan da gösteriden sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok duygulandığını söyledi.

Özcan, Türk Yıldızları'nın gösteri uçuşuyla Polonyalılar'a unutulmaz bir gösteri sunduklarını ve Türkiye'nin tanıtımına müthiş bir katkı sağladıklarını vurgulayarak, ''Gösteriyi izlerken adete tüylerim diken diken oldu. Buradan Budapeşte'ye gidecek Türk Yıldızları orada da inşaallah başarı sağlarlar. İsterim ki Türk Yıldızları, Türkiye'de yaptıkları gösterilere ilaveten 3 ya da 6 ayda bir yurtdışında yaparlarsa Türkiye'nin tanıtımına çok faydalı olur'' diye konuştu.

Türk Yıldızları 20 ve 21 Haziran'da Romanya Uluslararası Hava Gösterileri kapsamında uçuş gerçekleştirecek.

Poznan'da düzenlenen Havacılık Festivali'ne yaklaşık 12 ülkeden 20 gösteri ekibi katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

osman

Sayin Sezgine iftira atan yeminli Kürt dusmanlari,binlerce Kürt infaz edilirken gikiniz cikmiyor ama insanlari etiketleme ve boluculuk yapma konusunda ustunuze yok.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan