DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türk Yıldızları:'Devletimizin emrindeyiz'

Akrobasi timi Türk Yıldızları' 'Devletimizin ve yüce milletimizin emrinde, görevimizin başındayız'' açıklaması yapıldı.

5 Yıl Önce
2016-07-18 22:30:43

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın akrobasi timi Türk Yıldızları'nın Facebook sayfasından, "Türk Yıldızları olarak devletimizin ve yüce milletimizin emrinde, görevimizin başındayız'' açıklaması yapıldı.

Türk Yıldızları, geçen 15 Temmuz günü gerçekleşen darbe girişiminin Türk Silahlı Kuvvetler bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin girişimi olduğunu belirtti. Facebook sayfasından yayınlanan mesajda, darbe girişimine Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ezici çoğununun anında tepki verdiği belirtilerek, ''Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kahraman mensuplarının ezici çoğunluğunun anında verdiği tepki ve kahraman Emniyet mensuplarımızın da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir. Darbe girişimi başladıktan hemen sonra olayı duyan kadirşinas halkımız kendi bağrından çıkmış olan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçek evlatlarını korumak ve demokratik hukuk sistemimize vurulacak darbeyi engellemek maksadıyla sokaklara çıkmış ve bu hainlere gereken en güzel ve en büyük dersi vermiştir. Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir''denildi.

Darbecilerin etkisiz hale getirildiği belirtilen mesajda, ''İllegal yapılanma mensubu darbeciler, şu an itibariyle etkisiz hale getirilmiş olup, hukuk sistemi içerisinde hak ettikleri en ağır şekilde cezalandırılacaklardır. Bu darbe girişimi esnasında şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza, kahraman emniyet mensuplarımıza ve içerisinde çok sayıda gencimizin de bulunduğu kadirşinas milletimizin kahraman evlatlarına Yüce Allah'tan rahmet, değerli aile fertleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir birimi olan Türk Yıldızları da devletimizin ve yüce milletimizin emrinde, görevinin başındadır'' denildi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş